Перспективи гривні в 2016 році: очікування уряду, НБУ та Верховної Ради

Все про економіку та фінанси

Парламентський комітет з питань бюджету погоджується з прогнозом середньорічного курсу на 2016 рік на рівні 22,5 грн/дол, який уряд заклав в проекті Основних напрямів бюджетної політики на наступний рік (далі – Основні напрями). Це випливає з подання комітету для Верховної Ради щодо прийняття доопрацьованого проекту Основних напрямків.

У документі відзначається, що при підготовці Основних напрямів Кабмін використував макропрогнози за найбільш оптимістичним сценарієм, який сам затвердив окремою постановою. І Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради оцінює макропрогнози як достатньо реалістичні. При цьому прогнозі показники уряду, зокрема, щодо валютно-курсової політики на 2016 рік узгоджуються з оцінками НБУ, констатують у бюджетному комітеті ВР.

Нагадаємо, як повідомляв Finbalance, за оптимістичним прогнозом Кабміну, у 2016 році середньорічний курс складе 22,5 грн/дол. (на кінець грудня-2016 – 22,7 грн/дол), а за песимістичним – 31,3 грн/дол. (на кінець грудня-2016 – 33,5 грн/дол).

При цьому за оптимістичним сценарієм в Кабміні очікують середньорічний курс у 2015 році на рівні 21,7 грн/дол (на кінець грудня – 22 грн/дол), а за песимістичним прогнозом – 30 грн/дол. (на кінець грудня – 32 грн/дол.).