Наймані працівники будуть платити частину ЄСВ замість роботодавців, - Пенсійний фонд

Все про економіку та фінанси

Пенсійний фонд розробив законопроект, який передбачає перерозподіл єдиного внеску між роботодавцем та найманим працівником шляхом збільшення розміру утримань із заробітної плати працівників на 13% (до 16,64%) та відповідно зменшення розміру нарахувань на фонд оплати праці для роботодавця на 13%.

Наразі середньомісячний відсоток нарахованого та утриманого єдиного внеску складає 39,47%, з яких 35,83% сплачує роботодавець, а 3,68% – працівник.

«Такий перерозподіл не повинен призвести до зменшення реальної заробітної плати найманих працівників, що повинно закріпитись законодавчо.

Перерозподіл єдиного внеску від роботодавця до найманого працівника буде сприяти зацікавленості в його сплаті останнім, посиленні страхових принципів у соціальному страхуванні та зменшенні дефіциту бюджету фонду внаслідок легалізації заробітної плати та зайнятості», - констатують у Пенсійному фонді.

Також законопроект передбачає вилучення положень із Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо застосування платниками з 2016 року понижуючого коефіцієнту 0,6 до розміру єдиного внеску.

Як констатують у Пенсійному фонді, це сприятиме збалансуванню його бюджету. «За прогнозними розрахунками втрати бюджету Фонду у 2016 році від застосування такого коефіцієнту становитимуть 65,6 млрд. грн», - зауважується в пояснювальній записці до законопроекту.