НБУ збільшив вимоги до Коломойського по женевському позову до 6,64 млрд грн

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 18 грудня подав позов до першої інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви проти одного з колишніх акціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського на загальну суму 6,64 млрд грн.

"Позов подано за місцем проживання екс-акціонера банку з метою стягнення з Ігоря Коломойського заборгованості як з фінансового поручителя перед Національним банком за особистими поруками, наданими у 2016 році за п’ятьма договорами про надання кредитів рефінансування банку.

Відповідно до вимог швейцарського законодавства подання позову є наступним етапом судового розгляду, розпочатого у червні в Першій інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви", - йдеться в заяві Нацбанку.

Раніше НБУ заявляв, що обсяг його вимог до І. Коломойського по женевському позову складав 5 млрд грн.

"Швейцарська система правосуддя перед поданням позову передбачає необхідність подання судової претензії, з якою Національний банк звернувся ще на початку червня. Оскільки усі намагання Національного банку врегулювати питання погашення Ігорем Коломойським заборгованості за кредитами рефінансування в досудовому порядку не були успішними, регулятор, на жаль, був змушений подати позов у встановлений швейцарською системою правосуддя строк, аби захистити свої законні права та інтереси", - повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

НБУ констатує, що для забезпечення виконання Ігорем Коломойським взятих на себе зобов’язань за особистими поруками, на початку червня цього року Національний банк подав до українських судів 147 позовів проти нього та пов’язаних з ним 32 компаній – майнових поручителів.

 

Як зазначається, станом на 18 грудня господарські суди вже ухвалили 20 рішень на користь Національного банку про звернення стягнення на предмети іпотеки за зобов’язаннями Приватбанку на загальну суму 1,2 млрд грн. Національний банк звертає увагу, що 17 з 20 судових рішень набрали законної сили, і по 14 справах виконавчі документи були направлені в органи Державної виконавчої служби для примусового виконання.

"Національний банк готовий захищати свої законні права та інтереси, зокрема, у судових справах проти Ігоря Коломойського як в Україні, так і в інших юрисдикціях, щоб притягти його до відповідальності, яку він на себе взяв за договорами поруки. Ці позови є ще одним важливим кроком на шляху до захисту інтересів українців та забезпечення виконання колишніми акціонерами ПриватБанку взятих на себе зобов`язань", - додав Віктор Григорчук.