НБУ підстрахувався, визнавши Кауфмана власником істотної участі в Платинум Банку?

Все про економіку та фінанси

Як писав Finbalance, на днях заступник глави правління НБУ Дмитро Сологуб заявив, що Борис Кауфман «легалізувався» як мажоритарний акціонер «Платинум Банку».

Неофіційно в Нацбанку уточнюють, що йдеться про визнання Бориса Кауфмана як власника істотної участі в «Платинум Банку», незалежно від формального володіння.

Фактично це відбулося примусово (під примусом МВФ?), оскільки процедура надання Б. Кауфману дозволу (за його ініціативою) на придбання 75%+1 акція «Платинум Банку» не завершилася.

P.S. 03 листопада в НБУ офіційно підтвердили інформацію про визнання Б. Кауфмана власником істотної участі в Платинум Банку, незалежно від формального володіння.

Від Finbalance

На практиці це означає, що якби теоретично (ще раз підкреслюємо - теоретично) "Платинум Банк" в не надто віддаленій перспективі був би визнаний неплатоспроможним (а то й пішов на ліквідацію) й на той момент Б. Кауфман ще не був би офіційно власником 75%+1 акція «Платинум Банку», згадане вище рішення НБУ (про визнання Б. Кауфмана власником істотної участі в «Платинум Банку», незалежно від формального володіння) дало б змогу Нацбанку і Фонду гарантування (точніше – ця опція вже є) пред’являти в судах у т.ч. майнові претензії до Б. Кауфмана. Інша справа, що відповідні спроби, на переконання звільненого з НБУ чиновника, швидше за все будуть невдалими...

Чому ми написали, що НБУ «підстрахувався»? Згадайте про недавній обшук в будинку К. Рожкової... 

Нагадаємо, що за неофіційними даними, Б. Кауфман мав, принаймні, неофіційний вплив на Платинум Банк з кінця 2013 року. Водночас торік цю інформацію в коментарі для Finbalance спростовувала К. Рожкова, яка, до слова, не лише була в.о. глави правління «Платинум Банку», а в 2010-2013 рр. працювала й заступником глави правління Фінбанку (у цей же період серед акціонерів Фінбанку був і Б. Кауфман).

До речі, Григорій Гуртовий (міноритарний акціонер «Платинум Банку» і глава спостережної ради; за офіційними даними НБУ, на 30.06.2016 він мав вирішальний вплив на фінустанову, незалежно від формального володіння; мав намір придбати 70% акцій банку, проте процес отримання погодження в НБУ був загальмований на фоні інформації про його затримання в Ізраїлі) торік не заперечував інформацію, що в 2013 році інвестиційна компанія ICU (серед співвласників якої до призначення главою НБУ в 2014 році була В. Гонтарева), брала участь в операції купівлі-продажу «Платинум Банку» в 2013 році. Згодом партнер в групі ICU Макар Пасенюк входив до наглядової ради «Платинум Банку».

Про неоднозначний фінансовий стан Платинум Банку читайте тут і тут, а його "родича" - Фінбанку - тут.

Про депозитний конфлікт "Платинум Банку" та компанії "МТС Україна" (у т.ч. про супровідне кримінальне провадження) див. тут.

Про намагання Промінвестбанку (який, з огляду на фінансовий стан, особливо "чутливий" до рішень НБУ) стягнути 35 млн дол. з готельних структур Кауфмана-Грановського читайте тут.