НБУ оскаржить арешт активів Коломойського, який був накладений на вимогу ГПУ

Все про економіку та фінанси

НБУ готується оскаржити арешт активів групи "Приват", який був накладений Печерським райсудом м. Києва за клопотанням Генпрокуратури, повідомили в прес-службі НБУ з посиланням на юрдепартамент регулятора, пише liga.net.

"Таке рішення може порушувати законні права та інтереси Національного банку як забезпеченого іпотекою кредитора", - зазначили в Нацбанку.

Як додає liga.net, з ініціативи ГПУ, суд фактично заморозив активи, які НБУ міг би забрати в рахунок погашення боргу по рефінансу, говорить співрозмовник агентства в топ-менеджменті Приватбанку. Закон про захист прав кредиторів дозволяє звернути стягнення на заставу без судової процедури, арешти перекреслюють цю можливість, підтверджує співрозмовник liga.net в керівництві НБУ.

Як зазначається, регулятор поки буде оскаржувати тільки березневі арешти. Вони зачепили найбільш ліквідне майно - квартири та офіси у великих містах, а також землі в Буковелі.

Як писав Finbalance,  22.03.2019 Печерський райсуд м. Києва в рамках кримінального провадження №42014000000001261 (щодо можливого виведення рефінансування, залученого Приватбанком в НБУ до націоналізації) за клопотанням Генпрокуратури наклав новий арешт на активи низки компаній, які прямо й опосередковані пов’язані з “приватівцями” та їх партнерами.

Як зазначалося, ці активи були передані Нацбанку в іпотеку/заставу як забезпечення боргів Приватбанку по рефінансуванню.

Йдеться про такі компанії та їх арештоване майно:

- ТОВ “Скорзонера” (11 земельних ділянок за адресою Івано-Франківська область, м. Яремче, с. Поляниця; паркінг площею 29 799,9 кв.м, за адресою Івано-Франківська область, м. Яремче, с. Поляниця, участок Щивки, будинок 3/2);
- ТОВ «Арт - Лаб Груп» (земельна ділянка за адресою Івано-Франківська область, м. Яремче, с.Поляниця);
- ТОВ «Тех - Трейд - Інвест» (магазин площею 39,80, за адресою Івано-Франківська область, м. Яремче, с. Поляниця);
- ТОВ “Гаджибей” (8 земельних ділянок за адресою Одеська область, Овідіопольський район, Дальницька сільська рада, масив «Золотий берег»);
- ТОВ “Приватофис” (144 приміщення, будівлі в Криму, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Запорізькій, Львівській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях);
- ТОВ "Істейт-Сервіс" (3 приміщення у Волинській області);
- ТОВ "Спектрум-Енерго" (3 приміщення в Донецькій, Харківській, Хмельницькій областях);
- ТОВ "Перспектива-Інвестмент" (23 квартири, приміщення в м. Дніпро);
- ПАТ "Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат" (2 тепловози);
- ПАТ "Нікопольський завод феросплавів" (69 платформ, тепловозів, електровозів, цистерн).

На початку лютого Печерський райсуд м. Києва в рамках цього ж кримінального провадження накладав арешт на інші активи “приватівських” структур (близько 1,5 тис об`єктів рухомого та нерухомого майна), у т.ч. майна частини зі згаданих вище компаній: ТОВ «Скорзонера» (власник активів на курорті “Буковель”), ПАТ "Нікопольський завод феросплавів", ТОВ “Приватофис”, ТОВ “Перспектива Інвестмент”, ТОВ "Гаджибей".

Як звертав увагу Finbalance, частина з активів “приватівців”, які потрапили під лютневий арешт, у вересні 2017 року вже арештовувалися судом. Причому знову ж таки - в межах все того ж кримінального провадження №42014000000001261 (деталі - тут і тут).