НБУ озвучив вимоги до адекватності капіталу банків на 2017 рік

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю виданню «Левый берег» заявила, що банки з першої двадцятки досягли 5% адекватності капіталу, а на кінець 2017 року мають продемонструвати адекватність на рівні 7%. Згодом К. Рожкова під час брифінгу уточнила, що друга двадцятка має вийти на показник достатності капіталу 5% до кінця березня (на 1 січня вже мав бути нульовий показник). Щодо третьої двадцятки банків, то в них, принаймні, нульовий капітал має бути на кінець березня, 5% - на кінець червня. 

«Ми починаємо зараз діагностику 37 банків, які лишилися. Закінчимо до вересня 2017 року. Чого очікувати? По-перше, перші 40 банків - це 98% активів банківської системи. 98% банківської системи сьогодні мають позитивний капітал. По іншим банкам. У третій двадцятці (там ми брали навіть 21 банк) десять абсолютно не вимагали докапіталізації. У маленьких банках якість активів буває деколи навіть краща, ніж у великих, і це втішно.

Так, швидше за все, якісь дуже-дуже маленькі банки ще будуть залишати ринок. Тому що є вимога щодо досягнення статутного капіталу в розмірі 200 млн грн до середини року. А у нас все ще є банки, які ми називаємо результатом банківського "бебі-буму". Вони створювалися під продаж, але оскільки змінилися вимоги і до банків, і до власників, то їх просто ніхто не купить. Хто може - вони їм не потрібні, а кому потрібні - той може ... Тому вони будуть залишати ринок.

Ми очікуємо прийняття закону, який спростить консолідацію, і у нас вже є заявлені банки, які хочуть об`єднатися. У наступному році ми розраховуємо, що буде така можливість. Кількість банків буде зменшуватися, але на ринок це не вплине», - зазначила К. Рожкова.

Довідково

Нещодавно екс-заступник глави НБУ Владислав Рашкован, який ще торік працював у Нацбанку, озвучив прогноз, що до кінця року діючих банків стане на 15-20 менше, ніж зараз.

«Частина невеликих банків буде закрита через недокапіталізацію, частина заморожених банків самоліквідується, інші об`єднаються - максимум 5-6 угод злиття банків у другій половині року. Це, якщо домовляться власники.

Частка найбільших 20 банків збільшиться до 92-93% всіх активів, частка другої групи локальних банків зменшиться до 2-2.5%. Частка іноземних і державних банків (з урахуванням націоналізованого Привату) буде і далі зростати (до 82-85%), а локальних і російських - знижуватися. Нових іноземних банків не буде, але угоди купівлі активів банків триватимуть (в основному в рамках виходу російських банків)», - прогнозував В. Рашкован.

За даними НБУ, частка 20 найбільших банків у чистих активах системи за 2016 рік збільшилася на 3.0 в.п. до 89.4%.

Які банки були в найбільш "делікатному" стані за підсумками 9 місяців-2016 (частина з них уже визнана банкрутами) див. тут.

Читайте детально про фінансовий стан ПриватбанкуОщадбанку,  Укрексімбанку,  Промінвестбанку,  СбербанкуУкрсоцбанкуАльфа-Банку,  Райффайзен Банку АвальВТБ Банку,  ПУМБ,  Укрсиббанку,  Укргазбанку.

Також див. про стан ДіамантбанкуКредит ДніпроПівденнийБанку інвестицій та заощадженьВостокМегабанкуМІБГлобусМісто БанкуБМ БанкуТаскомбанкуІндустріалбанку, А-банку, Кліринговий дім,  Авангард,    Апекс-БанкуФортуна-Банку