Меркель та Олланд вважають, що Путін не дотримується слова щодо стабілізації ситуації на Донбасі, - АП

Все про економіку та фінанси

Президент Франції Франсуа Олланд та канцлер Німеччини Ангела Меркель констатують, що не бачать прогресу з боку Росії в частині виконання раніше досягнутих домовленостей щодо мирного врегулювання питання на Сході України. Про це вони заявили в телефонній розмові з Петром Порошенко, повідомляє прес-служба Президента України.

П. Порошенко серед іншого звернув увагу, що пілот Збройних сил України Надія Савченко, яка брала участь в АТО, була захоплена бойовиками на території Луганської області і нещодавно виявлена у в’язниці російського міста Вороніж. Президент назвав неприпустимими випадки вивезення захоплених терористами заручників на територію Росії. Наразі українська влада домовляється про повернення пілота на батьківщину.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, ЄС включив додатково 11 імен до списку санкцій (заборона на в`їзд і заморожування активів) у зв`язку з ескалацією конфлікту на Донбасі. Новими представниками “чорного списку”, який до цього налічував 61 людину, стали в основному лідери ополченців сходу України, а також один або два громадянина РФ. Їх імена будуть опубліковані в найближчі дні в офіційному бюлетені ЄС, після чого рішення набуде чинності.

Крім того, в середу помічник держсекретаря Сполучених Штатів Вікторія Нуланд заявила, що США не вдаватиметься до нових обмежувальних заходів щодо РФ, оскільки хоче діяти у тісній співпраці з європейськими союзниками та разом з ними обрати час для спільного запровадження санкцій. Вона повідомляла, що наступний саміт ЄС, на якому можуть бути введені санкції, відбудеться 16 липня. Крім того, В. Нуланд підкреслила, що викрадення Н. Савченко є очевидним порушенням міжнародного права і прав людини, а також зазначила про існування міцного зв’язку між РФ і сепаратистами.