МВС підозрює Фірташа у привласненні 5 млрд грн. кредитів НБУ

Все про економіку та фінанси

Національна поліція розпочала провадження за фактом звернення НБУ про неповернення кредиту рефінансування банку "Надра" у розмірі 5 млрд грн., отриманих під особисту гарантію Дмитра Фірташа. Про це заявив глава МВС Арсен Аваков, повідомляє прес-служба відомства.

За його словами, Дмитро Фірташ обґрунтовано підозрюється в тому, що маніпулюючи особистою гарантією на суму до 5 млрд. гривень, він організував отримання кредиту НБУ для рефінансування банку "Надра", але не забезпечив використання цих коштів на стабілізацію ситуації, а навпаки – вивів їх на пов`язані з ним компанії.

Арсен Аваков також повідомив, що в результаті цих дій банк "Надра" не повернув НБУ кредит рефінансування, а Дмитро Фірташ не здійснив виплат по гарантії. Тим самим Національному банку України було завдано прямої шкоди. Ці ж дії призвели до неплатоспроможності банку і втрати накопичень десятками тисяч громадян України.

"У рамках цього провадження МВС і Національна поліція України домовилася з ФБР США, у рамках міжнародного правового доручення, щодо залучення експертів ФБР до роботи над матеріалами справи, оскільки низка сумнівних фінансових операцій проводилася з використанням банків США", – зазначив глава МВС.

За його словами, Дмитро Фірташ та пов`язані з ним особи підозрюються у скоєнні злочинів за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

"Тому, опинившись під контролем правоохоронців США, України, у результаті суду в Австрії, США або на основі рішень українського слідства і судів – пан Фірташ буде відповідати за всією суворістю закону – за всіма пред`явленими йому звинуваченнями і підозрами, на основі співробітництва Мін`юсту і ФБР США, Генеральної прокуратури і МВС України", – підкреслив Арсен Аваков.

МВС нагадує, що Національна поліція вже розслідує два кримінальних провадження, безпосередньо пов`язаних з Дмитром Фірташем: відносно групи компаній ОЅТСНЕМ і колишніх керівників НАК "Нафтогаз України". Збитки, завдані державі, становлять кілька мільярдів гривень.

Нещодавно глава МВС України Арсен Аваков повідомляв, що після прибуття в Україну Дмитра Фірташа буде затримано за запитом Міністерства юстиції США.

Дмитро Фірташ не прибув в Україну 2 грудня, як раніше анонсувалося.