МТС заморожує купівлю Тримоб, що ускладнить Ахметову виплату боргів держбанкам

Все про економіку та фінанси

Мобільний оператор "МТС Україна" (Vodafone Ukraine) прийняв рішення відкликати документи на покупку 3G-оператора "Тримоб" з АМКУ, повідомляє прес-служба компанії, пише агентство «ЛігаБізнесІнформ».

"Було прийнято рішення поки відкликати документи, тому що немає погодження від Фонду держмайна. Але якщо щось зміниться, ми не виключаємо того, що повернемося до цього питання", - повідомили в прес-службі.

На початку 2016 року "Укртелеком", підконтрольний групі СКМ, досяг попередньої домовленості з МТС Україна (Vodafone) про продаж 3G-оператора "Тримоб".

За оцінками учасників ринку, сума операції може скласти близько 2,7 млрд грн. Стільки мобільні оператори заплатили за 3G-ліцензії на аукціоні в 2015 році. Тоді ж АМКУ почав збирати дані для винесення вердикту. Але прийняття рішення затяглося.

Відчуження великих активів Укртелекому можливе лише за згодою Фонду держмайна. У Фонді повідомляли, що поки не давали згоди на проведення операції, а лише надавали компанії теоретичні роз`яснення про її можливості.

Нещодавно на зустрічі з журналістами гендиректор Vodafone Ukraine Ольга Устинова розповідала, що Трімоб поступово втрачає інтерес для компанії. Адже з моменту отримання ліцензії в 2015 році оператор уже встиг відбудувати свою 3G-мережу в більшості великих містах. Виняток становлять лише ті населені пункти, в яких військові ще не вимкнули своє старе радіоустаткування. І запуск нових комерційних мереж поки не можливий.

Як писав Finbalance, якщо Р.Ахметов не продасть "Тримоб", це може негативно вплинути на виконання боргових зобов’язань його Укртелекому перед Укрексімбанком і Ощадбанком.