Кожне 5-е підприємство очікує інфляції-2014 понад 17%

Все про економіку та фінанси

22,2% українських підприємств очікують, що інфляція в найближчі 12 місяці перевищить 17%. Такі результати опитування керівників 1115 підприємств з 24 регіонів України (без урахування тимчасово анексованого Росією Криму), яке з 14 травня по 6 червня 2014 року проводив НБУ, повідомляється на сайті центробанку.

9,9% респондентів вважають, що інфляція складе 17-20%, 12,3% респондентів - що 20% і більше. При цьому половина респондентів (50,3%) очікують, що зростання цін у наступні 12 місяців не перевищить 11,0%.

Як зазначають в НБУ, найнижчі інфляційні очікування, як і в попередньому кварталі, мають представники сільгосппідприємств, а найвищі – підприємства переробної промисловості.

Другий квартал поспіль основним фактором, який обумовлюватиме підвищення споживчих цін, респонденти назвали обмінний курс (71,7% відповідей, практично на рівні попереднього кварталу). Важливим фактором респонденти продовжують вважати зростання витрат на виробництво (59,6% відповідей порівняно з 53,0% у попередньому кварталі).

Підприємства добувної промисловості, торгівлі, інших видів економічної діяльності та з енерго- та водопостачання відзначили суттєвий вплив на інфляцію доходів населення, а підприємства транспорту та зв’язку – цін на світових ринках (третє місце в рейтингу факторів для цих видів діяльності). Вплив податкових змін продовжують вважати суттєвим респонденти сільськогосподарських підприємств і добувної промисловості.

Нагадаємо, що в держбюджеті-2014 закладено прогноз інфляції 14%. Нещодавно новий глава НБУ Валерія Гонтарєва не виключала, що за підсумками поточного року інфляція може скласти 17-19%.