Компанія PwC прокоментувала позов Приватбанку на $3 млрд

Все про економіку та фінанси

Компанія PwC прокоментувала заяву Приватбанку про поданий позов у кіпрський суд на 3 млрд дол, пише "Економічна правда".

Нижче - пряма мова із офіційного повідомлення PwC:

"PwC (Україна) відома інформація про те, що Приватбанк подав позов до суду на Кіпрі проти PwC (Кіпр) та PwC (Україна).

Зауважимо, що PwC (Україна) не були надані жодні офіційні документи, пов’язані з даним позовом, тому компанія не в змозі детально прокоментувати це питання. На нашу думку, зазначені дії є безпідставними, ми рішуче захищатимемо свою позицію у разі необхідності.

Ми дотримуємось тез, викладених у попередніх заявах компанії стосовно аудиту ПриватБанку та його подальшої націоналізації:

- Аудит фінансової звітності Приватбанку за 2013-2015 роки здійснювався у повній відповідності до міжнародних стандартів аудиту.

- У нашому аудиторському висновку щодо фінансової звітності Приватбанку за 2015 рік було зроблене застереження щодо банківських операцій з пов’язаними особами.

- Як зазначено у фінансовій звітності за 2015 рік, на початку 2016 року ПриватБанк та його ключові акціонери погодили з Національним банком України комплексний план реструктуризації. 30 червня 2016 року, напередодні підписання аудиторського висновку за 2015 рік, під час зустрічі з PwC (Україна) представники НБУ підтвердили, що план реструктуризації виконується згідно з погодженим графіком. PwC (Україна) не володіє інформацією стосовно виконання плану реструктуризації після підписання свого аудиторського висновку за 2015 рік.

- Фінансова звітність Приватбанку за 2016 рік засвідчує, що до сьогоднішнього дня нове керівництво банку не переглядало жодних сум, зазначених у звітності за 2015 рік.

- У фінансовій звітності за 2016 рік керівництво банку зазначило, що протягом жовтня-листопада 2016 року (після надання аудиторського висновку за 2015 рік) були реструктуризовані кредити на суму понад 137 мільярдів гривень – зі зміною валюти кредитів, відсоткових ставок, умов погашення та застави за кредитами. Наприкінці 2016 року були визнані збитки від знецінення цих кредитів загальною сумою 135 мільярдів гривень.

- Приватбанк був націоналізований наприкінці 2016 року. Ми не проводили аудит фінансової звітності банку після 31 грудня 2015 року.

- PwC (Україна) залишається повністю прихильною українському ринку".