Коломойський: держава має вибір - повернути Приватбанк або виплатити $2 млрд

Все про економіку та фінанси

Екс-співвласник Приватбанку Ігор Коломойський в інтерв’ю для Bihus.Info заявив, що його влаштовує і варіант реституції (повернення націоналізованого банку колишнім акціонерам), і виплата державою компенсації на 2 млрд дол.

“Нехай держава вибере - або поверніть те, що вилучили, або дайте компенсацію, а це [банк, - ред.] залиште собі. Нехай держава вирішує - уряд, Мінфін... До чого тут, до речі, Президент?”, - зазначив І. Коломойський.

Він додав, що у випадку “компенсаційного” сценарію відповідні виплати могли б відбутися через передачу певних активів (у т.ч. держоблігацій). За його словами, у випадку ж реституції держава могла б забрати внесені в капітал банку 155 млрд грн (у вигляді держоблігацій), скасувавши при цьому запроваджені Нацбанком зміни в системі обліку (що посилили вимоги до заставного майна під кредити), які й зумовили потребу в докапіталізації Приватбанку.

І. Коломойський запевнив, що до націоналізації банку його екс-акціонери вносили капітал у банк, але регулятор постійно збільшував вимоги, в т.ч. не задовольняючись такими видом заставного майна, як акції підприємств на кшталт Нікопольського феросплавного заводу, перевалки нафти в Одесі тощо.

Нагадаємо, екс-глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що в разі повернення судами Приватбанку для колишніх співвласників, держава вилучить з фінустанови 155 млрд грн, які були внесені в капітал у вигляді держоблігацій. За її словами, після цього Приватбанк буде “негайно визнаний неплатоспроможним і буде ліквідований” (цитата)

За даними Приватбанку, на 01.01.2019 обсяг непрацюючих кредитів, пов`язаних з екс-власниками, становив 212,8 млрд грн. Банк зазначав, що визнав "збитки на 209,45 млрд грн резерву" (цитата).

У кінці лютого 2019 року заступник глави правління Приватбанку Галина Пахачук заявила, що Приватбанк з ​​січня майже нічого не отримує в рахунок обслуговування "токсичного" портфеля кредитів, виданих для осіб, пов`язаних з колишніми власниками і топ-менеджментом банку.

"З січня потік практично припинився. До цього (він обслуговувався) 2% від всього. Ми навіть в нашому бюджеті, коли прогнозуємо безпосередньо фінансовий результат, беремо в бюджеті нуль відсотків очікування від цього потоку", - сказала Г. Пахачук.

Після націоналізації Приватбанку НБУ публічно стверджував, що понад 95% корпоративного кредитного портфелю фінустанови - це інсайдерські позики. Ігор Коломойський цю інформацію спростовував.