Гонтарева: Приватбанк піде на ліквідацію, якщо суди повернуть його для Коломойського

Все про економіку та фінанси

Екс-глава НБУ Валерія Гонтарева в інтерв’ю для “Радіо Свобода” таким чином прокоментувала рішення суду першої інстанції про незаконність націоналізації Приватбанку:

“Повне беззаконня. У разі скасування націоналізації буде реституція (поновлення порушених майнових прав, приведення їх до стану, що існував на момент вчинення дії, якою заподіяно шкоди – ред.), і держава забере влиті в банк 155 мільярдів гривень, після чого банк буде негайно визнаний неплатоспроможним і буде ліквідований. Я сподіваюся, що такого сценарію ніхто не допустить, бо це просто фінансовий колапс. Тож вірю, що правда переможе”.

Крім того, В. Гонтарева таким чином прокоментувала виклик її на допит в ГПУ (разом з Ложкіним і Філатовим):

“Абсолютно очевидно, що це спланована акція по повній дискредитації мене особисто і всіх реформ фінансового сектору, які я і моя команда зробили. Як ви пам’ятаєте, почалося це за три дні до першого туру виборів. Спочатку були підозри від продажного прокурора Кулика, які він вносив о 5-й ранку в реєстри по фейкових паперах, привезенних з Австрії – і все це оголосив сам генпрокурор (наприкінці березня в ГПУ заявили, що прокурор Кулик неправомірно оголосив підозри Ложкіну, Гонтаревій та Філатову – ред.). Потім було три повністю неправомірних рішення судів по «Приватбанку»: оскаржена націоналізація, оскаржені пов’язані особи і оскаржена персональна гарантія Коломойського з фінансової поруки. Це повне правове свавілля.

І на наступний же день після виборів знову з’являється ця повністю фейкова підозра. В країні – просто повний правовий хаос.

<...> Я вкотре повторюю, що я ніколи не бачила ні Януковича, ні Арбузова, ні Курченка і ніяких інших «героїв» злочинної влади. ICU як брокер надавала послуги з ОВДП різним клієнтам, так як ICU – це найбільший торговець держпаперами в країні. ICU ніколи не виводила ніяких грошей, про що неодноразово говорилося, а виступала брокером з купівлі ОВДП (облігації внутрішньої державної позики України – ред.). Всі операції завжди були законні, і ви можете звернутися в ICU за коментарями. Можу сказати тільки одне – я ніколи не відповідала за брокерську діяльність, я відповідала в групі ICU за управління активами, про що добре відомо всім учасникам ринку”.