ГПУ виявила зловживання в держкомпанії “Хліб України” на десятки мільйонів гривень

Все про економіку та фінанси

Щодо службових осіб ДАК “Хліб України” та одного із приватних товариств відкрито кримінальне провадження через зловживання владою та/або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Як з’ясовано, «Хліб України» придбав у цього товариства сертифікати на 50 млн грн., розрахунки за якими (повернення коштів) мали б бути здійснені у жовтні 2056 року. НКЦПФР тепер ліквідовує фонди, що випустили цінні папери.

У ГПУ вказують на те, що хоча здійснення операцій з ЦП належить до компетенції правління компанії, рішення про укладання вказаних договорів прийняті головою правління ДАК одноосібно. Закупівля була здійснена взагалі без застосування тендерних процедур.

Разом з тим, всупереч вимогам законодавства та незважаючи на те, що майнові комплекси Мирівського елеватору та Балівського комбінату хлібопродуктів, вартістю 30 млн грн, не підлягають приватизації, ДАК їх відчужила. Як наслідок, діяльність та державна реєстрація вказаних підприємств «Хліба України» була припинена.