ГПУ офіційно підтвердила, що розслідує, чи був витік даних про клієнтів Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Finbalance отримав офіційну відповідь Генпрокуратури на запит, в якому ми просили підтвердити або спростувати неофіційну інформацію, що слідчі ГПУ здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні №42017000000003145 за ст. 362 Кримінального кодексу за фактом можливого незаконного витоку інформації про клієнтів Приватбанку. Також ми запитували, чи дійсно за інформацією слідства, персональні дані клієнтів Приватбанку потрапили на сервери, які знаходяться в Росії.

Ось що ГПУ офіційно повідомила у відповіді на запит Finbalance (цитата):

«Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами можливого незаконного збирання, розголошення інформації, розміщеної в електронних системах, та її несанкціонованого копіювання, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, які мають право доступу до такої системи, що призвело до витоку інформації, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 362 КК України.

Інша запитувана інформація є відомостями досудового розслідування і відповідно до вимог ст. 222 КПК України, ст. ст. 6,8 Закону України «Про доступ до публічної інформації» є інформацією з обмеженим доступом і на цей час не може бути розголошена».

Як писав Finbalance, прес-секретар Приватбанку Олег Серга, коментуючи у Facebook інформацію щодо можливого витоку даних про клієнтів Приватбанку в Росію, констатував, що «із банку не було витоку даних». «Ці дії не були не санкціонованими і стосувалися періоду всебічного аудиту операцій пов’язаних осіб», - зазначив О. Серга, додаючи в т.ч., що "не всі співробітники були до кінця проінформовані щодо процесу".

У свою чергу колишній корпоративний секретар Приватбанку Вікторія Страхова зауважила, що оприлюднені в Інтернеті скріни можливої переписки співробітників Приватбанку - "це просто скріни процесу penetration test та симуляції при проведенні Cyber Audit". «Ще один з варіантів – передача даних для Kroll, оскільки в них якраз є московські співробітники. Але це теж було санкціоновано», - додавала В. Страхова.

Раніше ведучий програми «Гроші» («1+1») Олександр Дубінський з посиланням на власні джерела писав, що «повні дані всіх клієнтів Приватбанку з дозволу НБУ були перекачені на якісь сервери в Москву [детективною] компанією Kroll, яка здійснює [forensic] аудит ПБ [Приватбанку]». «Генпрокуратура за цим фактом уже відкрила кримінальну справу», - уточнював О. Дубінський.

Згідно з Меморандумом з МВФ, до кінця вересня мав бути завершений forensic audit Приватбанку. Цей аудит проводить детективне агентство Kroll та компанія AlixPartners, послуги яких, за неофіційними даними видання «Новое время», можуть коштувати державі сотні мільйонів гривень.

Наприкінці вересня НБУ офіційно заявив, що на прохання Kroll дедлайн для підготовки звіту перенесений на другу половину жовтня. "Таке перенесення є технічним і пов`язане з великим обсягом даних, які необхідно обробити для підготовки висновків в forensic audit", - запевняли в Нацбанку. НБУ уточнював, що звіт буде складатися з двох частин: публічної (яка й буде опублікована в другій половині жовтня) та непублічної (має бути завершена до кінця року).

Уже завершується третя декада листопада, а публічна частина звіту щодо forensic audit досі не оприлюднена.

За неофіційними даними газети «Дзеркало тижня. Україна», НБУ двічі повертав для Kroll і AlixPartners підготовлений ними звіт, «не знаходячи в ньому того, що [Нацбанк] хотів бачити» (цитата).