Fitch: ДТЕК допустила дефолт за кількома банківськими кредитами

Все про економіку та фінанси

Агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента («РДЕ») DTEK Energy B.V. (DTEK) з рівня «C» до «RD» (обмежений дефолт), оскільки за інформацією, отриманою агентством від менеджменту, компанія допустила дефолт за декількома банківськими кредитами (оскільки пільговий період по частині банківського боргу закінчився без проведення необхідних виплат), йдеться в заяві агентства.

Згідно з методологією Fitch, завершення пільгового періоду, протягом якого так і не були проведені необхідні платежі, а також завершення періоду оздоровлення або пільгового періоду після дефолту по платежах за банківським кредитом, цінних паперів, випущених на ринках капіталу, або іншим суттєвим фінансовим зобов`язанням, обумовлює рейтинг рівня «RD».

Як констатують в агентстві Fitch, згідно з інформацією від компанії, пільговий період по більшості банківських кредитів (із загальною сумою основного боргу 14,3 млрд. грн. (528 млн. дол.) і погашенням в лютому 2016 р.) закінчився. DTEK не провела виплати по основній сумі боргу в кінці лютого 2016 р і згодом ряд банківських кредиторів вручили компанії лист про збереження прав. Fitch відзначає, що дефолт по остаточних термінах погашення банківських кредитів досить близький до порогового рівня в 50 млн. дол. в положенні про крос-дефолт з документації по єврооблігаціях. Агентство Fitch очікує, що цей тригер може бути порушений в наступні місяці.

Зниження рейтингу до рівня «RD» відображає думку Fitch, що емітент допустив і не усунув дефолт по платежах за кредитом або іншим суттєвим фінансовим зобов`язанням, але щодо нього не розпочато процедуру банкрутства, не призначено тимчасовий керуючий і не розпочато конкурсне виробництво, процедура ліквідації або інші офіційні процедури припинення діяльності, і такий емітент не припиняв діяльність будь-яким іншим чином.

За даними Fitch, на 1 лютого 2016 року грошова позиція компанії в розмірі 937 млн. грн. (37 млн. дол.) була помітно меншою від заборгованості з термінами в 2016 році в розмірі 25 млрд. грн. (997 млн. дол.). DTEK має намір протягом декількох місяців провести переговори про перенесення термінів погашення банківських кредитів і єврооблігацій.

Рейтингове агентство констатує, що компанія DTEK, як і раніше, схильна до високого ризику коливань валютного курсу, так як основна частина її боргу номінована в іноземних валютах: доларах (58,2% сукупного боргу на кінець 2015 р.), євро (19%) і рублях (17,6%). При цьому в 2015 р. 6% виручки було отримано в доларах, а основна частина виручки компанії номінована в гривнях. Посилення економічної та політичної невизначеності в Україні призвело до істотної девальвації гривні щодо основних валют. DTEK не хеджує повністю валютні ризики, констатує Fitch.

За даними агентства, на позицію ліквідності DTEK чинять тиск високі ризики, пов`язані з місцевими банками (40% грошових коштів і еквівалентів на лютий 2016 р.). Крім того, значна частка коштів знаходиться в ПУМБ, який належить СКМ, материнській компанії DTEK.

P.S. Компанія ДТЕК в офіційній заяві повідомила, що продовжує переговори про реструктуризацію заборгованості перед іноземними кредиторами з залученням компанії Rotschild.

«Компанія знаходиться в постійному діалозі з власниками єврооблігацій і банками-кредиторами. ДТЕК Енерго веде переговори, спрямовані на збалансування фінансових можливостей компанії з обслуговування кредитів. Сподіваємося завершити переговорний процес в 2016 році. Менеджмент докладає всіх зусиль для підвищення ефективності компанії в цей складний для всієї української енергетики період. Економічна ситуація в Україні залишається несприятливою. Це не дозволяє бізнесу рефінансувати позики, змушує шукати рішення по довгостроковій реструктуризації боргу і розраховувати на розуміння і підтримку інвесторів», - зазначив керівник департаменту з корпоративних фінансів ДТЕК Дмитро Федотов, слова якого наводяться в релізі.

Як зазначається, у першому півріччі 2015 року компанія здійснила обмін єврооблігацій у розмірі 200 млн дол. США на нові папери на суму 160 млн дол. США з терміном погашення в березні 2018 року. У другому півріччі 2015 року зі метою організації процесу по реструктуризації боргових зобов`язань відповідно до найкращих світових практик компанія найняла фінансового радника Rothschild і юридичного консультанта Latham&Watkins.

Про намагання Укрексімбанку стягнути 400 млн грн. боргу з компанії Р. Ахметова, яка володіє "Укртелекомом" читайте тут. За цим же посиланням читайте про намагання структур Р. Ахметова (ДТЕК і Метінвест) реструктуризувати борги перед західними кредиторами. А також - про їх боргову війну з російськими банками.

Про намагання банку Р. Ахметова - ПУМБ - стягнути 1,15 млрд грн з торгової мережі "Амстор", яку контролює його бізнес-партнер по Метінвесту В. Новинський див. тут.

Finbalance