ФГВФО і НБУ продали активи на 6,8 млрд грн за 2% для екс-глави Альфа-Банку

Все про економіку та фінанси

Фонд гарантування вкладів сьогодні у відповідь на запит Finbalance (був надісланий кілька днів тому) повідомив, що переможцем недавнього аукціону з продажу через FFN активів кількох банків-банкрутів на 6,8 млрд грн за 2% від суми боргу (130 млн грн) стало ТОВ "ФК "Веста".

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Світлана Рекрут у коментарі журналістам запевнила, що за ФК «Веста» “стоїть британський капітал”, “це не українські, а іноземні гроші” (цитата).

За даними держреєстру юросіб, засновниками ТОВ “Фінансова компанія “Веста” є Бондаренко Вікторія Тарасівна (внесок до статутного фонду - 6,93 млн грн) та Волков Андрій Вікторович (внесок - 70 тис грн).

Андрій Волков також є одним з засновників ТОВ “Вердикт Капітал”. За оцінками учасників ринку, в першому півріччі-2018 ця структура займала близько 15% ринку колекторських послуг. ТОВ “Вердикт Капітал” пов’язували в т.ч. з ФК “Женева”, яка раніше купувала активи банків-банкрутів у ФГВФО.

А. Волков у 2006-2009 рр. був главою правління “Альфа-Банку (Україна)”.

Додамо, що за даними держреєстру, під час держреєстрації юрособи ТОВ “Фінансова компанія “Веста” (06.04.2017) серед засновників цієї фірми (разом з Вікторією Бондаренко) був Кононенко Єгор Олегович. Він також очолював компанію до 31.08.2018 (нинішній керівник - Ліневич Євгенія Олегівна).

Кононенко Єгор Олегович наразі є керівником ТОВ "Рейнж Інвест", власник якого - ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" (серед бенефіціарів - нардеп з фракції БПП Гліб Загорій).

У кінці 2017 року Є. Кононенко на певний час замінив А. Волкова на посаді керівника ТОВ "Перше ощадне товариство”, серед засновників якого вже згадана ФК “Женева”.