Екс-глава Нацкомфінпослуг купує пул активів банку "Київська Русь" на 1,5 млрд грн з дисконтом 94%

Все про економіку та фінанси

12 березня Фонд гарантування провів “голландський” аукціон з продажу прав вимоги банку “Київська Русь” за 15 кредитними договорами з юрособами. Загальний обсяг відповідних активів - 1,53 млрд грн (вони перебувають в заставі НБУ).

Переможцем аукціону стало ТОВ "ФК "Веста", яке запропонувало 90,5 млн грн, що становить 31% від стартової ціни (292,5 млн грн) або 6% від номінальної вартості активів (1,53 млрд грн).

За даними ФГВФО, середня прострочена заборгованість за проданими кредитами – 4 роки. Судове провадження триває щодо 4 кредитів і ще 4 передані в роботу Державної виконавчої служби.

У забезпеченні за кредитами, що входять до цього пулу, - виробничі та адміністративні приміщення молокозаводу (цехи), очисні споруди, котельня, а також земельна ділянка та будинок.

Як писав Finbalance, в лютому ФГВФО продав пул активів банку “Форум” на 12,7 млрд грн за 125 млн грн (тобто з дисконтом 99%) для ТОВ "ФК "Веста".

Також у лютому ТОВ “ФК “Веста” стало переможцем аукціону, на якому ФГВФО продавав права вимоги Дельта Банку до “Укргазвидобування” на 229,4 млн грн (ціна купівлі - 110,1 млн грн, тобто дисконт склав 52%).

Крім того, в грудні ТОВ "ФК "Веста" викупило у ФГВФО пул активів кількох банків-банкрутів на 6,8 млрд грн за 130 млн грн (тобто з дисконтом 98%).

За даними держреєстру, серед засновників ТОВ "ФК "Веста" - Андрій Волков, який у 2014 році після Євромайдану очолював Нацкомфінпослуг (був призначений урядом Арсенія Яценюка), а в 2006-2009 рр. був главою правління “Альфа-Банку (Україна)”.

ЗМІ писали, що призначення Волкова на посаду глави Нацкомфінпослуг лобіювала група “УДАР”, а також нардеп Віталій Хомутиннік.

Заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут у контексті грудневого аукціону ФГВФО публічно запевняла, що за ФК "Веста" “стоїть британський капітал”, і “це не українські, а іноземні гроші” (цитата). НБУ тоді називав відповідний аукціон "успішним" (цитата).

Як писав Finbalance, ім`я В. Хомутинніка також опосередковано фігурувало в недавній історії з продажем Фондом гарантування прав вимоги банку "Надра" на 2,6 млрд грн з дисконтом 70%, в заставі по яким недобудований ТРЦ "Республіка", а також в історії з продажем прав вимоги банку "Форум" на 1,76 млрд грн з дисконтом 77%, в забезпеченні по яким АЗС мережі WOG.