Дубілет: вартість "обналу" знизилася до 7%

Все про економіку та фінанси

В ефірі телеканалу «1+1» Ігоря Коломойського вийшла програма з критикою на адресу глави НБУ Валерії Гонтаревої. У її рамках екс-глава правління націоналізованого Приватбанку Олександр Дубілет заявив, що сьогодні вартість «обналу» - 7%, тоді як до приходу в НБУ Валерії Гонтаревої вартість відповідних «послуг» становила 10-11%, а за часів Януковича – під 14%.

«Тобто удосконалення боротьби з тіньовою економікою привело до того, що тіньовій економіці в частині взаємодії з фінансами стало легше», - констатував О. Дубілет.

Довідково

На початку грудня перший заступник голови ДФС, керівник податкової міліції Сергій Білан запевняв, що навпаки – завдяки в т.ч. підвищенню ефективності боротьби фіскалів з конвертаційними центрами - вартість «обналу» зросла до 11-12%, тоді як в 2014-2015 рр. вона становила 7-9%.

В НБУ передумовою для націоналізації Приватбанку називали невиважену кредитну політику цієї фінустанови (в т.ч. надмірно активне кредитування пов’язаних осіб), що призвело до потреби докапіталізації на 148 млрд грн. Разом з тим, екс-правління Приватбанку та екс-акціонер фінустанови Ігор Коломойський публічно звинуватили В. Гонтареву в намаганні знищити банк, що, за їх версією, й привело до націоналізації. 

З огляду на це, попри доневдавнє ймовірне враження про "мирний" характер націоналізації Приватбанку, судячи з усього, як мінімум на окремих "фронтах" сьогодні йдуть інформаційні "бої". 

Враховуючи ж неофіційні дані про плани Адміністрації Президента включити в "роботу" зі стягнення боргів з групи "Приват" у т.ч. силові органи, можна очікувати переростання інформаційних "боїв" у повноцінну інформаційну "війну".

До честі обох сторін, що активна фаза протистояння не розпочалося в найкритичніший період - напередодні й під час переходу Приватбанку в держвласність, коли наростали панічні настрої серед населення й бізнесу (зараз же вони ніби спадають). Хоча зрештою й тоді з`являлися неоднозначні сигнали.

Поточна ж динаміка розвитку подій спонукає не виключати негативного впливу на фінансовий ринок від (як мінімум) інформаційної боротьби у найближчому майбутньому та середньостроковій перспективі.

Якщо так і станеться, то одним з основних "вигодонабувачів" від цього протистояння стане окупант (Кремль) і його сателіти в Україні.