Апеляційний суд залишив Омельяненка під вартою з можливістю застави 90 млн грн

Все про економіку та фінанси

Київський апеляційний суд у рамках кримінального провадження №42016000000001183 вирішив залишити Олексія Омельяненка під вартою до 10 квітня включно з можливістю внесення застави (альтернативний запобіжний захід) в розмірі 90 млн грн, випливає з ухвали суду від 22 лютого.

Нагадаємо, Олексій Омельяненко до націоналізації Укргазбанку (яка відбулася в 2009 році) був одним з основних власників цього банку (наразі ж йому належить менше 1% акцій фінустанови). Крім того, до серпня 2009 року О. Омельяненко був членом спостережної ради Укргазбанку, а перед цим кілька років працював заступником глави правління банку.

“Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі визначеному в ухвалі суду про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, протягом дії ухвали. У разі внесення застави зобов`язати підозрюваного після звільнення з-під варти, прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого органу державної влади протягом дії запобіжного заходу у вигляді застави”, - йдеться в ухвалі Київського апеляційного суду від 22.02.2019.

19 лютого поліція повідомила, що в рамках кримінального провадження щодо незаконного заволодіння коштами Укргазбанку на суму 39 млн грн суд першої інстанції (Печерський райсуд м. Києва, - ред.) вирішив взяти під варту в т.ч. колишнього члена спостережної ради банку з можливістю внесення застави (альтернативний запобіжний захід) на 90 млн грн. Перед цим - 11 лютого - вказаному екс-посадовцю Укргазбанку було повідомлено про підозру. Неофіційно співрозмовник Finbalance в Укргазбанку зазначав, що йдеться саме про Олексія Омельяненка.

За висновками слідчих, суть злочинної схеми заволодіння коштами Укргазбанку полягала в тому, що “шляхом перерахування коштів за оренду приміщень, якими фактично банк не користувався, та проведення у них ремонту на рахунки заздалегідь створеного підконтрольного підприємства було перераховано 39 мільйонів гривень” (цитата).

Київський апеляційний суд розглядав питання про запобіжний захід щодо Олексія Омельяненка за скаргою його захисника на ухвалу суду першої інстанції, якою теж було вирішено взяти підозрюваного під варту.

Детальніше про фабулу цього кримінального провадження (у т.ч. про ТОВ “Контракт-2007”, а також згадку про ПАТ Трест "Київміськбуд-1" ім. М.П. Загороднього, яке суди нещодавно визнали банкрутом) див. тут, тут, тут.

Про фігурування в матеріалах кримінального провадження ТОВ "Укрконцепт" (за даними слідчих, нечуже” Омельяненку) - тут