80% кредитного портфелю банку Льовочкіної та Фурсіна - інсайдерські позики

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності банку «Кліринговий дім», за підсумками трьох кварталів він отримав збиток 114,4 млн грн (торік за цей же період декларувався прибуток 108,9 млн грн).

Чистий процентний дохід банку – 92,45 млн грн; витрати на формування резервів під знецінення кредитів, заборгованості клієнтів, коштів в інших банка – 150,2 млн грн.

Кредитний портфель скоротився до 1,08 млрд грн (з 1,62 млрд грн на початок року); обсяг грошових коштів та їх еквівалентів – зріс до 541,5 млн грн (з 221,7 млн грн); обсяг коштів клієнтів зменшився до 2,06 млрд грн (з 2,08 млрд грн); статутний капітал збільшився до 510,4 млн грн (з 439,7 млн грн), а власний капітал – зменшився до 452,6 млн грн (з 496,5 млн грн).

На кінець вересня резерви банку «Кліринговий дім» покривали кредитний портфель на 32,4%. При цьому позики «іншим пов’язаним особам» становили 80,8% кредитного портфелю (див. нижче таблиці).

За даними НБУ, основні бенефіціари банку «Кліринговий дім» - нардеп Іван Фурсін (молодший бізнес-партнер Дмитра Фірташа) та нардеп Юлія Льовочкіна (сестра Сергія Льовочкіна – одного з лідерів «Опоблоку», який в часи Януковича був главою АП).

Вказані особи – представники т.зв. «газової» групи (вона ж «Росукренерго»), в яку входили ще, зокрема, Юрій Бойко (екс-міністр енергетики часів Януковича, сьогодні – глава фракції «Опоблоку») та Валерій Хорошковський (екс-глава СБУ). Вони контролюють телеканал «Інтер».

І. Фурсін контролює також «Місто Банк» (про його фінансовий стан читайте тут). У свій час був главою наглядової ради банку «Надра» (який до банкрутства контролював Д. Фірташ), входив у число акціонерів латвійського АТ Trasta komercbanka, якому на початку березня Європейський центробанк (ЄЦБ) після звернення Комісії ринку фінансів і капіталу (КРФК) Латвії анулював ліцензію. Як писав Finbalance, Trasta komercbanka фігурував у розслідуванні щодо виведення мільярдів рефінансування НБУ з «Дельта Банку».

Про кримінальні провадження Генпрокуратури та Нацполіції щодо сумнівних операцій банку "Надра" (у т.ч. про зловживання коштами рефінансування), в яких фігурує, зокрема, Д. Фірташ, див. тут.

Про намагання НБУ та Фонду гарантування стягнути 1,4 млрд грн кредиту, який видавався структурам Фірташа-Льовочкіна під будівництво ТРЦ «Республіка» (до проекту був причетний в т.ч. банк «Кліринговий дім») див. тут.

Читайте також про проблеми з інсайдерськими кредитами в ПриватбанкуПУМБПлатинум БанкуФінбанку, банку "Місто Банку", банку "Фортуна".