8 проектів на 1,68 млрд євро: Мінфін - про співпрацю з ЄБРР

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко зустрівся з новопризначеним віце-президентом Європейського банку розвитку та реконструкцій (ЄБРР) з питань політики та партнерства Марком Боуменом, повідомляє прес-служба Мінфіну.

У зустрічі також взяли участь заступник міністра фінансів Олександр Кава, заступник директора ради директорів ЄБРР від України Артем Шевальов, віце-президент ЄБРР Алан Пію, директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

Сторони обговорили співпрацю України з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема з МВФ та Світовим банком, поточний стан реалізації проектів, які підтримує ЄБРР в Україні, та перспективи подальшого співробітництва.

С. Марченко подякував представникам ЄБРР за ефективну спільну роботу та додав, що ЄБРР є одним із ключових партнерів України.

“Станом на листопад ми успішно реалізовуємо 8 проектів ЄБРР на суму 1,68 млрд євро. Кредитні кошти банку - це можливість втілити важливі проекти в Україні. Ми і надалі зацікавлені посилювати співпрацю в пріоритетних для країни напрямах - інфраструктурі та енергетиці”, - зазначив С. Марченко.

Сторони серед іншого обговорили важливість прийняття законопроекту 5600, який створить додатковий ресурс для бюджету у 2022 році.

Під час зустрічі були підняті питання поточного стану реалізації проектів в сферах інфраструктури, енергетики, банківському, промисловості та природних ресурсів.

ЄБРР залишається найбільшим інституційним кредитором в Україні. Станом на листопад 2021 року сукупний обсяг виділеного Україні банком фінансування в державному, приватному, муніципальному секторах становить 15,3 млрд євро в рамках 505 проектів.

У 2021 році набули чинності дві угоди щодо Проекту електрифікації української залізниці “Електрифікація залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка” та Проекту “Розвиток транс’європейської транспортної мережі (Україна – дорожні коридори)”.

Разом з тим, було обговорено приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що є першим кроком на шляху входження ЄБРР до капіталу банку.

Підсумовуючи, сторони підкреслили прогрес у реалізації проектів та висловили зацікавленість у продовженні співпраці.