8 компаній зможуть імпортувати електроенергію з Росії, - результати аукціону

Все про економіку та фінанси

Вісім компаній викупили доступну потужність для імпорту е/е з Росії у листопаді у розмірі 2200 МВт, свідчать оприлюднені на сайті НЕК "Укренерго" результати проведеного в середу аукціону, пише "Інтерфакс-Україна".

За підсумками аукціону, найбільшу потужність викупило ТОВ "ЕРУ Трейдинг" - 654 МВт, трохи менше - 500 МВт викупило ТОВ "ОНК-Груп", що раніше вже імпортували ресурс із Росії.

Ще 290 МВт викупило ТОВ "Електротрейдінг Груп", 250 МВт - "Стімекс", 200 МВт - "ДЕ Трейдінг", 126 МВт - "Артлекс-Енерджі, 100 МВт - "Енергопостачальник", 80 МВт – Електро Партнерс".

Раніше, зокрема, "Стімекс", "Артлекс-Енерджі", "ДЕ Трейдінг" також постачали е/е з РФ чи Білорусі.

Ще в аукціоні брали участь ТОВ "Південь Енерго Збут" та "Нова-Енергетична-Компанія", але безрезультатно.

Як повідомлялося, раніше було оприлюднено результати аукціону з перетину з Білорусі – майже всю доступну потужність міждержавного перетину для імпорту електроенергії з цієї країни у листопаді викупила НАЕК "Енергоатом" – 885 МВт із 900 МВт, запропонованих НЕК "Укренерго".

Другий переможець аукціону - ТОВ "Електро Ком`юніті" закріпило за собою потужність 15 МВт.

Загалом у цьому аукціоні брали участь 16 компаній, зокрема ТОВ "Артлекс-Енерджі", "Смартсол", "Овіс Трейд", "Електро Україна", "Смарт Трейд Енерджі", "ОНК-груп", "Електротрейдінг Груп", "Електро Партнерс", "Захід Енерго Збут", "ДЕ Трейдинг", "ЕРУ Трейдинг" "СНІП України", "Нова-Енергетична-Компанія", "Південь Енерго Збут".

Сьогодні джерело Енергореформи в уряді зазначило, що національний енергорегулятор не продовжуватиме заборону на імпорт електроенергії з Білорусі та Росії, що діє до 31 жовтня, через дефіцит палива на ТЕС.

ТОВ "Еру Трейдінг", створене у 2016 році, належить Ярославу Мудрому та Дейлу Перрі.

На ринку електроенергії працює ТОВ "Стімекс", бенефіціарами (по 50%) якого є Ольга Дячик та Сергій Дружук, який раніше працював генеральним директором у "ПАККО Холдинг" – рітейлери та оператори магазинів "Вопак" і "Пакко" у Західній Україні. На початку липня 2019 року компанія отримала ліцензію на постачання електроенергії. За даними сайту StimexEnergy, їх пріоритетними клієнтами у постачанні е/е є ТЦ та ТРЦ.

ТОВ "ОНК-Груп" зареєстровано в Одесі. Кінцевим бенефіціарним власником зазначено Віктора Мілевського.