70% німців - за продовження підтримки України, попри здорожчання енергоносіїв

Все про економіку та фінанси

Більшість німців виступають за подальшу підтримку України попри зростання цін на енергоносії. Про це свідчать результати опитування Politbarometer для мовника ZDF, пише "Європейська правда".

Війна в Україні та санкції проти Росії призвели до помітного зростання цін на енергоносії, і не лише на газ. Тим не менш, 70% усіх респондентів хочуть і надалі підтримувати Україну, навіть якщо це означає високі ціни на енергоносії.

22% виступають за те, щоб більше не підтримувати Україну з метою знову знизити ціни на енергоносії. Найбільше тих, хто підтримує допомогу Україні серед прихильників Зелених (95%), СДПН (83%), ХДС (76%) і Вільної демократичної партії (69%). Водночас приблизно три чверті прихильників право популістської "Альтернативи для Німеччини" (78%) хочуть припинення допомоги Україні.

Незважаючи на таку сильну підтримку подальшої допомоги Україні, менше респондентів (35%) зараз закликають до збільшення військової підтримки, ніж на початку липня (44%). Як і два тижні тому, 32% опитаних виступають за збереження рівня військової допомоги, а 24% (на початку липня 18%) тепер підтримують скорочення військової допомоги.

Опитування проводилося з 12 по 14 липня серед 1167 респондентів.

Нагадаємо, 13 липня Німеччина опублікувала перелік зброї та боєприпасів, які вже були передані Україні або мають бути передані згодом для допомоги у захисті від російської агресії.

У переліку - летальна та нелетальна зброя, передана із запасів Збройних сил Німеччини або від німецьких виробників за кошти Німеччини для розбудови безпеки, як у 2022 році збільшили до 2 млрд євро.