66% громадян ЄС підтримують вступ України в Євросоюз, - опитування

Все про економіку та фінанси

Більшість громадян ЄС бачать Україну частиною європейської родини і готові підтримувати нашу державу. Про це свідчать дані соціологічного опитування «Євробарометр», яке було проведено в країнах ЄС у квітні, констатує "Радіо Свобода".

Згідно з даними опитування, більшість європейців вважають, що з початку війни ЄС проявив солідарність (79%) і був єдиним (63%) та швидким (58%) у своїй реакції на агресію РФ проти України.

Респонденти, зокрема, виступили за непохитну підтримку України та її народу.

Так, понад дев’ять із десяти респондентів (93%) схвалюють надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни українцям. 88% європейців підтримують ідею вітати в ЄС людей, які тікають від війни, а 80% схвалюють фінансову підтримку, надану Україні.

Як пише "Європейська правда", в середньому по ЄС 66% вважають, що Україна має приєднатися до блоку в разі готовності. При цьому в 26 країнах з 27 цей показник перевищує 50%, лише в Угорщині такої думки дотримуються 47%.

Найбільша частка респондентів, які погоджуються, що Україна має вступити до ЄС, коли вона буде готова, спостерігається в Португалії (87%), за нею йдуть Естонія (83%), Литва (82%) та Польща (81%).

Найбільше незгодних з тим, що Україна має вступити до ЄС, коли вона буде готова, є в Люксембурзі (38%), Греції (37%), Угорщині (36%), Австрії та Болгарії (по 35%), а також на Кіпрі та Словаччині (обидві 34%).

Загалом 71% опитаних в ЄС вважає, що Україна є частиною європейської родини, а 89% відчувають симпатію до українців.