$6,5 млрд для України зібрали на донорській конференції

Все про економіку та фінанси

Донорська конференція для України, яка відбулась 5 травня у Варшаві, зібрала $6,5 млрд, повідомив прем`єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, пише Liga.net.

"Щойно я отримав остаточні цифри й радий повідомити, що ми змогли зібрати $6,5 млрд. Потрібно впевнитися, що ці гроші дійдуть до України якнайшвидше та в найбільш ефективний спосіб. Ми продемонстрували сьогодні, що продовжуємо підтримувати Україну і між нами немає місця егоїзму. Це дуже добре, бо якщо переможе егоїзм – переможе Путін, а якщо переможе єдність – переможе Україна і переможемо всі ми", – заявив він.

Конференція була ініційована Польщею та Швецією за підтримки Європейського Союзу. У ній взяли участь прем`єр-міністри Польщі Матеуш Моравецький, Швеції Магдалена Андерссон та України Денис Шмигаль, президенти Європейської ради Шарль Мішель, Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, заступник генерального секретаря ООН Мартін Гріффітс.

Голова Євроради Шарль Мішель вперше запропонував провести донорську конференцію для України ще до початку широкомасштабної війни, 16 лютого.
22 березня стало відомо, що Євросоюз планує створити фонд солідарності з Україною. Для наповнення фонду вирішили організувати донорську конференцію.