6 "офшорок", які переграють Приватбанк у судах, "не чужі" Суркісам, - ЗМІ

Все про економіку та фінанси

За даними газети «Дзеркало тижня. Україна», на 20 лютого 2017 року компанії Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP, які судяться з Приватбанком щодо розблокування їх коштів, належали Ользі Романовій (дружині Ігоря Суркіса) та Поліні Ковалик (першій дружині Григорія Суркіса).

Як писав Finbalance, 20 квітня Апеляційний суд м. Києва відмовився задовольнити апеляційну скаргу Приватбанку та лишив без змін ухвалу Печерського райсудум. Києва від 09 лютого, якою було задоволено клопотання вказаних структур та в рамках забезпечення позову до Приватбанку зобов’язано цей держбанк і його кіпрську філію належно виконувати депозитні договори, укладені з позивачами - в т.ч., але не виключно в частині виконання зобов`язань щодо нарахування та виплати відсотків за депозитними рахунками цих осіб, а також користування/розпорядження/повернення/виплати грошових коштів, розміщеними на кореспондентських, депозитних, поточних, карткових чи будь-яких інших рахунках цих осіб у Приватбанку та його кіпрській філії до вирішення по суті спору.

Додамо, що 20 березня Окружний адмінсуд м. Києва частково задовольнив позов ТОВ «Футбольний клуб «Динамо» Київ» (пов’язане у т.ч. з І. Суркісом – партнером І. Коломойського в т.ч. по «1+1») до НБУ і Фонду гарантування та

- визнав протиправним та скасував рішення Комісії з питань визначення пов`язаних з банком осіб і перевірки операцій банків із такими особами від 13.12.2016 року №105 в частині визнання ТОВ «ФК «Динамо» Київ» пов`язаною з «Приватбанком» особою;

- визнав протиправним та скасував наказ тимчасового адміністратора Приватбанку від 20.12.2016 року №22 «Про заборону видаткових операцій з рахунків пов`язаних осіб» в частині, що стосується ТОВ «ФК «Динамо» Київ» щодо заборони будь-яких видаткових операцій (безготівкових та готівкових) у Приватбанку, та блокування рахунків ТОВ «ФК «Динамо» Київ».

14 квітня Київський апеляційний адмінсуд відкрив провадження за апеляційною скаргою НБУ на вказане рішення. Розгляд справи призначений на 23 травня.

НБУ в коментарі для «Дзеркала тижня. України» щодо цього судового процесу зауважив таке: «Національний банк здивований позицією ТОВ "ФК "Динамо Київ". Як відомо, під час роботи тимчасової адміністрації в Приватбанку всі юридичні особи одержали нетривалі обмеження на проведення видаткових операцій у силу закону. Однак обмеження були зняті досить швидко. Зауважуємо, що bail-in не стосувався футбольного клубу, тому ні про яке, навіть гіпотетичне, порушення його прав не йдеться. Більш того, футбольний клуб "Динамо" має діючу кредитну лінію в банку з наявною заборгованістю. Наявність судового процесу при відсутності предмета позову — нонсенс".

За даними газети, під операцію bail-in у Приватбанку (включала примусову конвертацію коштів пов’язаних осіб у капітал під час націоналізації) потрапили кошти «імені» братів Суркісів на суму близько 7,7 млрд грн (у т.ч. понад 248,6 млн дол. і 574 тис. євро в кіпрській філії банку як кошти юросіб та ще 1,04 млрд грн в Україні уже як фізосіб).

"А-Банк" братів Суркісів зізнавався, що втратив у Приватбанку 365 млн грн.

Про кримінальні провадження щодо інсайдерських кредитів, виданих Приватбанком, читайте тут.