5 банків за півроку скоротили валютні борги перед іншими банками відразу на $1,5 млрд

Все про економіку та фінанси

Зі статистики НБУ випливає, що в 1-му півріччі 5 банків суттєво скоротили валютний борг перед іншими банками (а зазвичай – це зобов’язання перед нерезидентами) – на понад 1,5 млрд дол.

Так, у Промінвестбанку він зменшився відразу на 774,3 млн дол (-71%), в Сбербанку – на 266,4 млн дол (-20,4%), в Приватбанку – на 216,5 млн дол (-66,9%), в Укрсоцбанку/UniCredit Bank – на 203,1 млн дол (-45,7%), в Укргазбанку – на 147,7 млн дол (-76,7%).

У випадку, зокрема, «дочок» іноземних фінансових груп відповідні зобов’язання конвертувалися материнськими структурами в статутний капітал. Так було з Промінвестбанком, Сбербанком, Укрсоцбанком. У випадку ж ВТБ Банку та Райффайзен Банку Аваль (див. нижче таблицю) на додаток до цього мала місце в т.ч. конвертація в «статутник» субординованого боргу (у результаті чого він у двох банках «обнулився» відповідно з 5,16 млрд грн та 2,1 млрд грн). Позитив від цього для банків полягає в т.ч. у зменшенні витрат на обслуговування відповідних зобов’язань, а з точки зору платіжного балансу – в «запобіганні» небажаному витоку валюти з країни.

Щодо скорочення валютних зобов’язань Приватбанку, то прес-служба фінустанови в коментарі для Finbalance зауважила таке: «На міжбанківському ринку банк проводив операції в парі EUR/USD, які звернув, що відбилося в балансі як зменшення залишків за міжбанківськими операціями в пасиві в доларах США і зменшення в активі в євро на однакові суми. Реального зменшення обсягів валютних зобов`язань в балансі банку в першому півріччі за міжбанківськими операціями не відбулося».

Прес-служба ж Укргазбанку надала такий коментар: "Cкорочення обсягу валютних зобов’язань Укргазбанку перед іншими банками за підсумками 1-го півріччя відбулося за рахунок зменшення обсягів залучення міжбанківських кредитів на міжбанківському ринку України та залишків коштів українських банків-кореспондентів".

Разом з тим, як звертав увагу Finbalance, у ІІІ кварталі-2015 обсяг валютних коштів банків зріс в Укргазбанку на 192,4 млн дол, або 3,1 разів, а наприкінці вересня минулого року Міністерство фінансів повідомляло, що розмістило тимчасово вільні кошти в обсязі 200 млн дол, надані Україні урядом Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW, на депозитному рахунку «Укргазбанку». Можливо, зменшення валютних зобов’язань Укргазбанку перед іншими банками в 1-му півріччі-2016 повязане з цим

P.S. За даними НБУ, роловер (пролонгація) за зовнішніми довгостроковими зобов’язаннями банківського сектору в ІІ кварталі був 18%, у І кварталі – 9% (у IV кварталі-2015 – 22%; у ІІІ кварталі-2015 – 18%, у ІІ кварталі-2015 – 79%, у І кварталі-2015 – 35%). Для порівняння: по реальному сектору в ІІ кварталі-2016 цей показник становив 51%, в І кварталі – 67%.  

Читайте детально про фінстан УкрексімбанкуОщадбанкуУкргазбанку,  ПриватбанкуПУМБРайффайзен Банку АвальУкрсиббанкуОТП БанкуУкрсоцбанку/UniCreditАльфа-БанкуПромінвестбанкуВТБ БанкуСбербанкуПлатинум БанкуФінбанкуКредит ДніпроДіамантбанку"Південний"А-Банкубанку "Восток"Трастбанків "Кліринговий дім" та "Місто-банку"ТаскомбанкуІндустріалбанку та Експрес-банкуБанку інвестицій та заощадженьФортуна-банку"Глобус", Акордбанку, PIN bankбанку "Форвард"Правекс-банку"Авангард"Міжнародного інвестиційного банку.

Рейтинг банків з найбільшим відтоком коштів населення за 1-е півріччя див. тут, а коштів юросіб -тутРейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків - тут. У яких банків процентні витрати перевищили їх процентні доходи - тут. Рейтинг банків за обсягом активів - тут. Які банки найбільше втратили від операцій з валютою та цінними паперами - тут. Які банки найактивніше скорочують резерви під кредити - тут. Які банки найбільше витрачають на рекламу та маркетинг - тут. У яких банків збільшився борг перед НБУ по кредитам рефінансування - тут