26 січня радники "нормандської четвірки" проведуть переговори в Парижі

Все про економіку та фінанси

26 січня відбудуться переговори "нормандської четвірки" на рівні політичних радників. Вперше за довгий час зустріч пройде в очному форматі. Представники всіх країн-учасниць "Нормандії" зберуться в Парижі, щоб обговорити врегулювання ситуації на Донбасі, пише "РБК-Україна".

Чотирьохстороння зустріч є підготовкою до відновлення самітів на рівні глав "нормандської четвірки". Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц. Саме він та французький президент Еммануель Макрон раніше запропонували провести зустріч.

Сторони обговорять кроки щодо виконання Мінських угод. Переговори відбудуться на тлі загострення відносин РФ та Заходу через загрозу ескалації конфлікту в Україні.

Україну в Парижі представить голова Офісу президента Андрій Єрмак. Росію – заступник глави адміністрації президента Дмитро Козак. Від Німеччини бере участь радник канцлера Єнс Плетнер, від Франції – радник президента Еммануель Бонн.

Минула очна зустріч на рівні радників у повному складі відбулася у вересні 2020 у Берліні. А лідери "нормандської четвірки" не проводили переговорів із грудня 2019 року.

В українській версії видання Deutsche Welle з`явилася інформація від джерел німецького агенства dpa, про те, що на перемовинах радників "нормандської четвірки" у Парижі нібито хочуть узгодити дату прямих перемовин української влади із бойовиками на Донбасі. Таку інформацію dpa нібито отримало від джерел в Єлисейському палаці.

Натомість керівник Офісу президента Андрій Єрмак у коментарі для "РБК-Україна" наголосив, що українська сторона не буде вести прямі переговори з сепаратистами.

"Позиція України, яку багато разів висловлювали на різних рівнях, є незмінною, вона відповідає українським інтересам. Жодних прямих переговорів із сепаратистами не було і не буде. А подібні вигадки з’являються завдяки маніпуляторам, які вже багато разів намагалися зробити "зраду" на рівному місці... Нехай ті, хто сьогодні беруть участь у створенні цих фейків, ідуть і собі малюють на лобі червоні лінії, а в нас вони, як і українські інтереси, прошиті на підкірці", - сказав Єрмак.

За його словами, на цей час конкретного порядку денного зустрічі "нормандських радників" немає. Українська сторона, планує обговорювати відновлення режиму припинення вогню, гуманітарні питання, відкриття пропускних пунктів, а також майбутню роботу в нормандському форматі.

"На відміну від деяких політиків, ані бізнесу, ані переговорів ми з сепаратистами не ведемо, і ніколи не будемо вести", - додав глава ОП.

Він зазначив, що затверджувати будь-які документи у нормандському форматі мають право лише лідери України, Німеччини, Франції та Росії. Зустрічі радників та міністрів у цьому форматі носять виключно консультаційний характер.

"Будь-які інсинуації чи маніпуляції - це інсинуації та маніпуляції людей, зацікавлених у зриві переговорів", - підкреслив керівник Офісу президента.

Єрмак додав, що останніми днями від німецьких політиків лунали дуже суперечливі заяви, яким вже дало відповідну оцінку українське Міністерство закордонних справ України.