20 жовтня ВР планує розглянути проект держбюджету-2022 у першому читанні, - Стефанчук

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада планує найближчої середи, 20 жовтня, розглянути в першому читанні проект державного бюджету на 2022 рік, повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук, пише "Інтерфакс-Україна".

"18-го числа (жовтня) - засідання (бюджетного) комітету, 20-го ми будемо голосувати бюджет у залі, в першому читанні", - сказав спікер журналістам у четвер у Києві.

Водночас він назвав безпрецедентним рішенням намір підвищити зарплати українським медикам, для чого в проекті держбюджету-2022 передбачено кошти для встановлення мінімальної заробітної плати на рівні 20 тис. грн для лікарів і 13,5 тис. грн - для середніх медичних працівників.

"Такого ще не було в історії України, щоб на такий рівень піднімати зарплату медичним працівникам... Наскільки я знаю, ті показники, які на сьогодні закладаються і щодо яких триває дискусія, - на значний відсоток більше, ніж було до цього в медицині", - зазначив спікер.

"Безумовно, ми маємо знаходити джерела (надходження коштів), тому маємо ухвалювати і низку "ресурсних" законів, які також стоятимуть на порядку денному Верховної Ради", - додав Стефанчук.

Спікер зазначив, парламент планує розглянути законопроект №5600 щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у четвер, 21 жовтня, і наголосив, що цей документ украй важливий для формування ресурсної основи подальших бюджетних видатків.