19,3 млрд грн від євробондів "Укренерго" заблоковані в Ощадбанку, - екс-глава "ГарПока"

Все про економіку та фінанси

Кошти від євробондів "Укренерго" у розмірі 19,3 млрд грн, які ДП "Гарантований покупець" направило на розрахунки з виробниками електроенергії з поновлюваних джерел, поки залишаються у державному Ощадбанку, повідомив голова ДП Костянтин Петриковець у вечірньому ефірі телеканалу "Україна" в суботу, пише "Інтерфакс-Україна".

"На жаль, ці кошти зависли у банку. Платежі до останнього часу не підтверджені. Виходить, державний банк не дає нашому підприємству виконати свої зобов`язання так, як це передбачено законом, перед інвесторами у відновлювану енергетику, – заявив Петриковець

Як повідомлялося, Петриковець заявив про звільнення його на засіданні Кабінету Міністрів у суботу, 13 листопада.

Про блокування в Ощадбанку коштів, які залучило "Укренерго" через облігації, у своєму Telegram-каналі у суботу повідомив нардеп Олексій Гончаренко (фракція "Європейська солідарність").

За даними ДП "Гарантований покупець" (ДП "ГарПок"), на 08.11.2021 заборгованість "Укренерго" перед ним, яка є джерелом розрахунків за "зеленим" тарифом, становила 26,6 млрд грн (у т.ч. за 2021 рік - 15 млрд грн, за 2020 рік - 11,6 млрд грн).