15 чи 19 млрд кубів: ЗМІ - про дискусію Шмигаля і Вітренка щодо закачування газу в ПСГ

Все про економіку та фінанси

Минулого тижня на нараді у прем`єра виник конфлікт між Денисом Шмигалем і Юрієм Вітренком щодо обсягів закачування газу в ПСГ, пише "РБК-Україна" з посиланням на кілька джерел, які, як зазначається, були свідками публічного спілкування прем`єра і глави НАК "Нафтогаз України".

"Була серйозна перепалка з вживанням неприємних виразів главою НАК. Він відмовлявся складати графік закачування, наполягаючи, що стільки газу не потрібно", - заявив один зі співрозмовників.

Вітренко вважає, що 19 млрд кубометрів газу - це занадто багато. На зиму, навіть із запасом, буде достатньо і 15 млрд. Про це, за інформацією видання, він заявив на нараді. Як зазначається, "в досить некоректній формі". Чим у свою чергу викликав обурення прем`єра, і підтвердив на прес-конференції.

"Якщо уряд хоче забезпечити рівень 19 млрд кубометрів газу, тоді, особливо враховуючи графік, коли це треба робити, - це вже завдання уряду забезпечити необхідне фінансування для закупівлі такого обсягу імпортного газу", - заявив Вітренко під час спілкування з журналістами.

Зараз НАК "Нафтогаз України" практично не імпортує ресурс через високу ціну і брак коштів на закупівлю. Але до жовтня за рішенням уряду в сховищах необхідно накопичити 19 млрд кубометрів - ця цифра враховує максимальні ризики в процесі підготовки і проходження опалювального сезону.

Цей план включають в себе 10 млрд кубів вже наявних в ПСГ (на початок червня), плюс 4 млрд кубів власного видобутку з червня по вересень і 5 млрд кубометрів, які ще належить імпортувати. Враховуючи округлення цифр, імпорт може бути ближче до 6 млрд кубометрів. У НАК не згодні з таким обсягом, вважаючи, що він завищений. Раніше в компанії говорили про можливість закупівлі до 3 млрд кубометрів газу з імпорту.

За нинішніх цін на "блакитне паливо" на імпорт газу при підготовці до опалювального сезону НАК "Нафтогаз України" може знадобитися 8 млрд дол, заявляв Юрій Вітренко.

"Для того, щоб створити запас газу 19 млрд кубометрів, треба додатково імпортувати 5,8 млрд кубів. Це означає, що потрібно витратити 8 млрд доларів", - сказав Вітренко.

Він зазначив, що на сьогодні обговорюється допомога від міжнародних партнерів у підготовці до опалювального сезону. Очільник НАКу закликав українців відповідально ставитися до споживання енергії.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів зобов`язав НАК "Нафтогаз України" забезпечити на початок опалювального сезону запаси газу. Обсяг складе не менше, ніж торік - 19 млрд кубометрів.