117 українських банків звітуватиме перед владою США

Все про економіку та фінанси
 

Із 1 липня набирає чинності закон США “Про податкові вимоги до іноземних рахунків” (Foreign Account Tax Compliance Act - FATCA), який поширюється на всі країни світу. 117 українських фінустанов, що приєднуються до програми обміну інформацією, повинні будуть передавати дані про своїх клієнтів - як приватних осіб, так і підприємств, які повинні платити податки в США - американській службі внутрішніх доходів (Internal Revenues Service - IRS). Про це повідомляє “Капитал”.

Фінустанови зобов`язані щорічно подавати інформацію по компаніях, які прямо або опосередковано мають у своєму капіталі 10% і більше власності американських податкових резидентів. Всього активи американців в українських компаніях станом на 31 березня 2014 становили 1,269 млрд.дол.

Ті фінустанови, які збиратимуть, фільтруватимуть, групуватимуть та передаватимуть інформацію, визнають “білими” і спокійно будуть працювати в доларовій зоні, а  тих, які не будуть надавати інформацію, віднесуть до “поганих”. У цих фінструктур податкове відомство США буде забирати 30% від суми будь-якого перерахування в доларах.

Слід зауважити, що FATCA був прийнятий в березні 2010 року, щоб виявляти, запобігати та припиняти ухилення від податків шляхом розміщення коштів у неамериканських фінансових установах.