1000 грн за вакцинацію: українці віком від 60 років зможуть купувати ліки, - Зеленський

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський дав доручення Кабміну, щоб у січні громадяни у віці від 60 років змогли витратити 1 тис. грн, передбачену за вакцинацію у межах проєкту "єПідтримка", на купівлю ліків, пише "БізнесЦензор".

"Програма "єПідтримка" розширюватиметься, щоб нею могли скористатись якнайбільше українців. Громадяни у віці 60+ зможуть уже з січня витратити 1 тис. грн на соціальні потреби, зокрема на купівлю ліків. Умова: повна вакцинація проти COVID-19. Урядовці отримали необхідні доручення", – повідомив президент.

На селекторній нараді з питань протидії поширенню коронавірусу Зеленський висловив переконання, що такий крок збільшить кількість щеплень проти COVID-19 серед літніх людей, а також сприятиме лікуванню й профілактиці інших захворювань, інформує прес-служба глави держави.

"Нині Міністерство цифрової трансформації доопрацьовує технічні можливості для того, щоб купівля ліків за передбачені за щеплення кошти стала доступною з січня наступного року", – зазначається у повідомленні.

Також задля мінімізації ризиків для хворих на COVID-19 серед громадян віком від 60 років було внесено зміни до стандартів медичної допомоги щодо коронавірусної хвороби і розширено показання до госпіталізації цієї категорії хворих.

Як повідомлялося, раніше В. Зеленський підписав закон про внесення змін до держбюджету на 2021 рік, які передбачають виділення 8 млрд грн на виплату допомоги в рамках програми "єПідтримка".

Із 19 грудня кожен українець, який пройшов курс вакцинації від COVID-19, зможе отримати 1 тис. грн на спорт, книги, подорожі, відвідування культурних установ.