10 млрд грн на 5 років: уряд розгляне нову програму енергоефективності

Все про економіку та фінанси

Держенергоефективності має намір винести на затвердження урядом програму підтримки енергоефективності на 2022-2026 роки обсягом 10 млрд грн, повідомив в.о. голови агентства Костянтин Гура, пише "Енергореформа".

"Оскільки програма "теплих кредитів" у цьому році завершується, ми розробили концепцію нової цільової програми на 2022-26 роки з підтримки енергоефективних заходів обсягом 10 млрд грн, яка б включала не тільки "теплі кредити" для фізичних осіб, а й поширювалася на промисловість, бюджетний сектор, транспорт та окремі проекти для розвитку біоенергетики", - сказав Гура.

За його словами, механізм роботи запропонованої програми по кредитах юридичних осіб буде відрізнятися від програми "теплих кредитів", що полягає в компенсації їх частини.

"Ми зараз розглядаємо можливість запуску такого механізму як зниження ставки кредиту, в даному випадку - на подвійну облікову ставку НБУ, яка на сьогодні становить 6,5%. Тобто стандартна ставка банку мінус 13%, якщо підприємець бере кредит на енергоефективність. Витрати банків компенсуватимуться з бюджету", - додав в.о. керівника Держенергоефективності.

Він зазначив, що агентство погодило програму з усіма зацікавленими органами і зараз очікує узгодження з боку Міністерства енергетики. "Після цього будемо засилати на уряд. Сподіваюся на його підтримку", - сказав Гура, додавши, що подібна програма стимулювання енергоефективності дасть можливість не тільки модернізувати житловий, бюджетний сектори, підприємства, а й позитивно позначиться на економіці, створюючи проекти, робочі місця, збільшуючи надходження до бюджету.

Він також допустив, що під ці цілі можуть бути використані надходження від податку на викиди СО2, які планується акумулювати у Фонді декарбонізації, законопроект про створення якого знаходиться в Раді.

Нагадаємо, Кабмін продовжив на 2021 рік Державну цільову програму енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, що діяла з 2010 по 2020 рік.

Фінансування програми у 2021 році затверджено в обсязі 150 млн грн. Обсяг отриманих теплих кредитів в квітні - першому в 2021 році місяці роботи програми - в 1,5 рази перевищує показник за аналогічний період 2020 року: 273 млн грн проти 171,7 млн ​​грн.