1 млн грн на 20 га: хто зможе залучати кредити на купівлю с/г земель під держгарантії

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що його чільні представники провели першу зустріч із банківською спільнотою щодо актуальних питань про запуск ринку землі.

Нагадаємо, що Верховна Рада 28 квітня 2021 року ухвалила поданий президентом законопроєкт, який вніс зміни до Земельного кодексу. Закон набрав чинності 1 липня 2021 року.

"Розгортання земельної реформи – це насправді історична подія. Кількість питань, що накопичилася у банків за два тижні, свідчить про реальний попит на кредитування з боку аграріїв та про високий рівень зацікавленості банків", – зазначив заступник голови НБУ Юрій Гелетій, відкриваючи захід.

Проблематику та можливі шляхи вдосконалення процесів кредитування фермерів для придбання сільськогосподарських земельних ділянок обговорили фахівці Національного банку, Офісу президента, Мінагрополітики та майже 100 учасників банківського ринку.

Як зазначається, в центрі уваги була майбутня реалізація програм державної допомоги фермерам.

Представники уряду розповіли, коли така підтримка буде надана.

НБУ поділився такими подробицями:

- кредитування розвиватиметься поетапно, зважаючи на наявність перехідного періоду в 2,5 роки, впродовж якого лише фізичні особи зможуть купувати землю с/г призначення, тому:

▪️ у 2021 році планується запуск кредитування громадян на придбання ділянок с/г землі у форматі класичної іпотеки;
▪️ у 2022 році за аналогією держпрограми "5-7-9%" запрацює державна підтримка індивідуальних покупців з чітко визначеними параметрами, спрямованими на малі агрогосподарства;
▪️ у 2024 році бізнес отримає можливість купувати землю с/г призначення та доступ до програм кредитування і державної підтримки.

- цільовим сегментом держпідтримки будуть сімейні фермерські господарства з орієнтовними площами ділянок 20 га, що залучатимуть кредитування до 1 млн грн. Очікується, що щороку близько 1000 господарств залучатимуть кредити з держгарантією на придбання землі.