Влада України розраховує залучити близько $10 млрд завдяки співпраці з МВФ

Все про економіку та фінанси

Заступник глави Офісу президента Юлія Ковалів під час онлайн-конференції з представниками Європейської бізнес-асоціації заявила, що в ОП оцінюють додаткові витрати на боротьбу з СOVID-19 в $3,5-4 млрд і розраховують збільшити фінансування від МВФ майже вдвічі, пише "Інтерфакс-Україна".

"Тільки на боротьбу з коронавірусів ми вже очікуємо додаткову потребу в розмірі близько $3,5-4 млрд. Це ті розрахунки, які ми обговорюємо, в т.ч. з МВФ. Йдеться і про закупівлю засобів захисту, про фінансування медицини, про додаткову оплату лікарям", - сказала Ю. Ковалів.

"Я думаю, в найближчі два дні ми фіналізуємо всі показники програми (МВФ), і будемо далі рухатися з парламентам - там ще трохи залишилося, щоб вийти на борд МВФ і отримати програму. Важливо, що ми також обговорюємо спрямування всіх коштів першого траншу в бюджет. Резерви НБУ достатні", - додала заступник глави Офісу президенту.

«Вчора президент обговорив з директором-розпорядником фонду збільшення програми співпраці, збільшення суттєве, не буду називати цифри, але фактично у два рази», - сказала Ю. Ковалів, пише УНІАН.

Раніше "Економічна правда" з посиланням на власне джерело писала, що влада України розраховує залучити в МВФ збільшене фінансування до 10 млрд дол, яке буде включати в себе 5,5 млрд дол по трирічній програмі та 4,5 млрд дол для подолання коронавірусу.

МВФ заявляв, що для боротьби з коронавірусом країни зможуть скористатись додатковими інструментами підтримки. Йдеться про механізм пришвидшеного кредитування (Rapid Credit Facility, RCF) та інструмент швидкого фінансування (Rapid Financing Instrument, RFI).

"ЕFF [програма розширеного фінансування] – зрозумілий нам інструмент підтримки, по якому досягнуто попередньої згоди на 5,5 млрд доларів. Можна збільшити обсяг цієї програми, і віддати повністю або частково уряду, перший, збільшений з 0,6 до 2-2,5 млрд доларів транш на перекриття нагальних потреб у зв’язку з коронавірусом", – повідомляв виданню співрозмовник в НБУ.

За інформацією "Українських новин", між офіційним Києвом та Фондом йдуть перемовини щодо фінансування на 9,5 млрд дол, а загальний розмір першого траншу може скласти 3 млрд дол (2 млрд дол по програмі EFF та 1 млрд - по RFI).

"Ще один варіант, який поки не можна виключати - можливість розширення EFF без надання RFI, але з можливістю використовувати частину коштів для покриття бюджетних проблем", - зазначало інформагентство.

Як зауважувалося, обов`язковими попередніми умовами для затвердження EFF лишається прийняття закону про банки, який повинен зробити неможливим повернення виведених з ринку банків колишнім власникам, і закон про ринок землі. За словами співрозмовника агентства, закон про банки обов`язковий на 100%, а щодо закону про землю можлива відстрочка.

Згодом Ю. Ковалів заявила, що "ми зараз говоримо про збільшення майже в два рази тієї програми - загального пакету програми від МВФ, Світового банку, Єврокомісії, ніж ми говорили з ними в кінці минулого року". "Думаю, впродовж наступних тижня-двох ми як Україна фіналізуємо наші останні домовленості і отримаємо позитивне рішення від борда МВФ", - резюмувала заступник глави Офісу президента.