ЗМІ: виплату 14 млрд грн боргів перед "зеленою" генерацією розтягнуть до кінця 2021 року

Все про економіку та фінанси

У меморандумі з виробниками "зеленої" електроенергії Кабмін зобов`язався до кінця 2021 року повністю погасити заборгованість перед ВДЕ-інвесторами, яка, за даними в.о. міністра енергетики Ольги Буславець, наразі становить 14 млрд грн, пише "Економічна правда".

Відповідно до меморандуму, розрахунки відбуватимуться за таким графіком: 40% буде сплачено у четвертому кварталі поточного року, решту планується розбити на чотири частини - по 15% на кожен квартал 2021 року.

"Оскільки прем’єр напередодні наголошував на тому, що домовленість із "зеленими" не передбачає зростання тарифів для населення, виникає логічне питання – звідки влада планує брати гроші?

Відповідно до меморандуму, це питання може бути вирішено шляхом надання державних гарантій для залучення кредитів. Як від українських, так і від міжнародних фінансових установ", - йдеться у статті.

При цьому співрозмовники видання в Кабміні скептично ставляться до прогнозів Шмигаля про те, що тарифи для населення залишаться незмінними.

"Розмір урізання мізерний. Щоб виконати цей меморандум, обов’язково доведеться підвищувати тарифи для населення або непобутових споживачів, але про це в документі ви нічого не побачите", - каже один зі співбесідників, наближений до перемовин.

Також в меморандумі є пункт, згідно з яким органи влади спільно з НБУ та державними банками вивчать вплив реструктуризації тарифу на платоспроможність виробників в рамках повернення кредитів, які залучалися на реалізацію об’єктів ВДЕ.

У разі виникнення проблем, регулятор має забезпечити перегляд окремих нормативно-правових актів.