ЗМІ: в Трампа вважають, що Іран свідомо уник жертв американців при ракетних ударах

Все про економіку та фінанси

Серед чиновників адміністрації президента США зростає переконання, що ракети Ірану навмисно оминали населені американцями райони під час атак минулої ночі, заявили численні представники адміністрації. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на CNN.

Ці посадовці вказали, що Іран міг би націлити свої ракети на ураження районів, населених американцями - але цього не зробив.

Вони припустили, що Іран, ймовірно, вирішив надіслати месидж, а не вжити достатньо дій, щоб викликати значну військову реакцію США. Це є можливим сигналом, що влада Ірану обрала "пусту" демонстрацію сили у відповідь на вбивство генерала Кассема Сулеймані та прагне заспокоєння напруженості.

Ракети також впали близько до консульства США в Ербілі, але не влучили в саме консульство, хоча очікувалося, що могли. Чиновники заявили, що внаслідок атак у США жертв немає.

Як повідомляє одне джерело, Пентагон оцінює, чи стали ці атаки межею відповіді Ірану і чи вони були сплановані таким чином, щоб не завдати значної шкоди.

"Ми могли це зробити, але ми цього не зробили", - начебто повідомлення, яке надсилають іранці, заявив чиновник Держдепартаменту.

США дали Ірану "можливість робити те, що їм потрібно зробити, а не ескалацію зі вбивством американців", заявив чиновник. Це був "розумний хід" іранців, які зрозуміли, що їм доведеться нести більші втрати, якщо вони вб`ють американців, сказав він.

Тепер головне питання полягає в тому, чи проіранські сили в регіоні діятимуть так само, пояснив чиновник. Помпео зараз "прагматичний", і загальна думка минулої ночі була "давайте переведемо подих".

Нагадаємо, відразу дві військові бази в Іраку, на яких розташований американський військовий контингент, були атаковані минулої ночі, причому уряд Ірану офіційно підтвердив, що це був його напад і готуються інші.