МВФ не погодився на дефіцит бюджету-2021 на 6% ВВП та урядовий прогноз інфляції 7,3%

Все про економіку та фінанси

Уряд України, який заклав в проект держбюджету на 2021 рік прогноз інфляції 7,3%, веде консультації з НБУ і експертами МВФ про можливість перегляду цього прогнозу, щоб він відповідав цільовому коридору інфляції НБУ 5% +/- 1 процентний пункт, пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело, близьке до уряду.

"У цьому році в уряді очікують інфляцію близько 4%, може трохи менше. На наступний рік поставили прогноз 7,3%, тоді як у Нацбанку мета 5%+/-1%, тому ведуться консультації про можливість перегляду прогнозу інфляції до 6%", - сказав співрозмовник агентства.

Він зазначив, що складність такого перегляду полягає в тому, що зниження прогнозу інфляції збільшує розрив з точки зору дефіциту, який уряд і так заклало на досить високому рівні в 6% ВВП.

Джерело нагадало, що на початку цього тижня прем`єр Денис Шмигаль провів тривав більш ніж годинну телефонну розмову з керівництвом європейського департаменту МВФ, і в уряді хотіли б домогтися візиту он-лайн місії Фонду для першого перегляду програми stand by ще в жовтні і забезпечити надходження другого траншу до кінця року.

Українська сторона переконує МВФ, що побоювання Фонду щодо незалежності антикорупційних органів будуть зняті після проведення відкритих конкурсів, як були зняті такі побоювання після зміни глави Нацбанку.

P.S.

 Прем’єр Денис Шмигаль на зустрічі зі студентами наголосив, що цього року дефіцит держбюджету становить 7,5% ВВП, а вже у 2021 році він буде зменшений до 6% ВВП.

«Цього року дефіцит 7,5%, близько 298 млрд грн. Наступного року ми плануємо 6%, але зараз з Міжнародним валютним фондом ведемо переговори, щоб його дещо зменшити. При цьому і бюджет цього року, і бюджет наступного року є реалістичними і будуть повністю виконані», - сказав Д. Шмигаль.

За його словами, стратегія уряду полягає у подальшому скороченні і дефіциту бюджету, і держборгу. Також очільник уряду зазначив, що в III кварталі 2020 року спостерігається помірне відновлення економіки, яке продовжиться і у 2021 році.

Як повідомлялося, НБУ раніше зазначав, що пропонував уряду будувати проект держбюджету-2021 на базі більш консервативного прогнозу, зокрема, по інфляції і курсу гривні.

МВФ 9 червня цього року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR3,6 млрд (близько $ 5 млрд) з негайним виділенням $ 2,1 млрд першого траншу.

Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляду програми: за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року - із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня - наступного. Розміри другого і третього траншу - по $700 млн, третього - $560 млн і заключного четвертого - $980 млн. Передбачалося, що віртуальна місія по першого перегляду програми буде працювати 13-23 липня, проте цей план був порушений.

До програми МВФ також прив`язане інше міжнародне фінансування України. Зокрема, успішний перший перегляд програми stand-by дозволить отримати вже схвалені $350 млн від Світового банку і EUR600 млн від ЄС.

Представник МВФ 10 вересня не зміг назвати можливу дату місії для першого перегляду програми stand-by і виділення її другого траншу. Відмовившись безпосередньо коментувати рішення Конституційного суду, яке поставило під сумнів ряд аспектів роботи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), представник МВФ нагадав, що підтримка незалежності, цілісності НАБУ, САП і ВАКС - попередня умова цієї програми підтримки МВФ. За його словами, дискусії з приводу поточної програми stand-by тривають.