ЗМІ: УГВ не змогло відбити родовище в соратників екс-міністра енергетики США

Все про економіку та фінанси

Укргазвидобування (УГВ; "дочка" Нафтогазу) програло суд проти Кабміну, намагаючись скасувати урядовий контракт з американською компанією Ukrainian Energy на розробку нафтогазового родовища Варвинське в Чернігівській області, свідчить постанова Шостого апеляційного адмінсуду Києва від 29.09.2020, пише Liga.net.

Укргазвидобування оскаржувало в суді рішення Окружного адмінсуду Києва, який 24.06.2020 цю справу закрив.

Згідно з судовими матеріалами, Укргазвидобування намагалося оскаржити результат конкурсу Міжвідомчої комісії, яка уклала з Ukrainian Energy угоду про розподіл видобутих вуглеводнів в межах ділянки Варвинська на 50 років. Результат конкурсу Кабмін затвердив постановою N507-р від 5 липня 2019 року.

Позивач, зокрема, вимагав визнати перемогу американської компанії в конкурсі "безпідставною" і зобов`язати Міжвідомчу комісію заново розглянути заявки учасників конкурсу. Як зазначено в постанові суду, пропозицію Ukrainian Energy комісія оцінила в 184 балу, тоді як заявку Укргазвидобування - в 169.

Офіційною причиною такого рішення називалося перевага американської компанії "в частині фінансового забезпечення запропонованої програми робіт на ділянці надр, ефективність в охороні навколишнього середовища і наявність досвіду з пошуку і видобутку вуглеводнів". 

За даними Associated Press, Ukrainian Energy належить американському бізнесменові з Харкова Майклу Блейзеру і Алексу Кранбергу. Підприємців агентство називає "політичними соратниками" колишнього міністра енергетики США Рікка Перрі.

За даними AP, Ukrainian Energy отримала 50-річний контракт на розвідку Варвинського родовища навіть незважаючи, що її пропозиція була на мільйони доларів меншою, ніж у її єдиного конкурента - Укргазвидобування. Сталося це нібито після того, як Перрі відвідав інавгурацію Володимира Зеленського в травні 2019 року і рекомендував Блейзера президенту як енергетичного консультанта.