ЗМІ: суд зобов`язав Приватбанк дати доступ фірмам Суркісів до понад $200 млн, яких уже немає

Все про економіку та фінанси

Печерський райсуд м. Києва підтвердив обов`язок Приватбанку виконувати умови депозитних договорів з офшорними компаніями братів Суркісів, не чекаючи рішення суду по суті, а також апеляції у цій справі, пише Liga.net з посиланням на текст судової ухвали від 25.02.2020, яка була оприлюднена в судовому реєстрі 17.03.2020.

Як зазначається, йдеться про більш ніж $200 млн низки офшорних компаній, які були розміщені на рахунках кіпрської філії Приватбанку в 2012-2014 роках, а також про відсотки, нараховані до 17 лютого 2020 року. Суд уточнив, що адвокати банку не представили достатніх доказів того, що аналогічний судовий процес паралельно проходить на Кіпрі.

Як уточнив для Liga.net співрозмовник серед юристів Приватбанку, рішення по суті в цьому спорі не було винесене.

"У 2017 році Печерський суд зобов`язав Приватбанк виплатити ці депозити як забезпечення за позовом офшорних компаній, але ніхто не розуміє, як виконувати ці договори, якщо вони потрапили під процедуру bail-in (конвертація коштів осіб, визнаних Нацбанком пов`язаними з екс-власниками банку, - ред.) під час націоналізації банку в 2016 році", - зауважив співбесідник видання.

Як констатується, у Приватбанку готуються оскаржити вказане рішення.

Залучення коштів до проведення bail-in офшорні компанії оскаржують в Шостому апеляційному адмінсуді. Відповідний розгляд призупинено до розгляду справи кіпрським судом.

Брати Суркіси та їх родичі домагаються в українських судах скасування рішення НБУ про визнання їх пов`язаними з банком особами.