Рожкова втратила повноваження куратора банківського нагляду

Все про економіку та фінанси

Кілька видань (zn.ua, "Економічна правда", "Українські новини") пишуть, що правління НБУ затвердило нову вертикаль управління, в рамках якої створено новий блок - "Регулювання фінансового сектора". Його куратором буде перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

Як зазначається, в цей блок включений Департаменти методології регулювання діяльності банків і небанківських установ, Департамент управління захисту прав споживачів фінансових послуг та Департамент управління пенсійним фондом НБУ.

Раніше у підпорядкуванні Рожкової було 7 структурних підрозділів: Департамент банківського нагляду, Департамент виїзних перевірок, Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг, Департамент фінансового моніторингу, Департамент ліцензування, Департамент методології регулювання діяльності банків та Департамент аналітики та наглядових технологій.

Як констатується, ці департаменти (крім Департаменту методології регулювання діяльності банків) тепер перейшли у вертикаль управління глави НБУ Кирила Шевченка.

P.S.

Згодом НБУ в офіційній заяві підтвердив вказану інформацію, серед іншого уточнивши, що керівництво та контроль за вертикаллю «Монетарна стабільність», як і раніше, здійснюватиме заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Департамент стратегії та розвитку віднесено до вертикалі «Платіжні системи та грошовий обіг». Як і раніше, керівництво та контроль за цією вертикаллю здійснюватиме заступник глави НБУ Олексій Шабан.

У вертикалях підпорядкування «Ринкові операції» та «Фінансово-адміністративний та операційний блок» розподіл окремих структурних підрозділів не змінився. Керівництво та контроль за діяльність підрозділів цих вертикалей, як і раніше, здійснюватимуть заступники глави НБУ Юрій Гелетій та Ярослав Матузка відповідно.

Як додає НБУ, вертикаль «Пруденційний нагляд» приєднано до вертикалі «Загальний блок». У результаті створена вертикаль «Пруденційний нагляд і загальні питання». До неї додатково віднесені департаменти банківського нагляду, виїзних перевірок, ліцензування, фінансового моніторингу, аналітики та наглядових технологій, нагляду за ринком небанківських фінансових послуг.

Кирило Шевченко, голова НБУ, здійснюватиме загальне керівництво та контролюватиме діяльність підрозділів, віднесених до вертикалі «Пруденційний нагляд і загальні питання».