Оксана Маркарова може стати новим послом України в США

Все про економіку та фінанси

За даними джерел zn.ua в Офісі президента та МЗС, президент Володимир Зеленський може призначити екс-міністра фінансів Оксану Маркарова послом України в США замість Володимира Єльченка.

«Ідею вніс Андрій Єрмак. Необхідно вирішувати питання з МВФ. А Маркарова там на хорошому рахунку», - пояснили в Офісі президента мотиви такого рішення. 

В Оксани Маркарової за плечима в т.ч. практика у Світовому банку в Вашингтоні, досвід роботи в інвестиційному та банківському бізнесі.

P.S.

Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що подав на розгляд президента кандидатуру Оксани Маркарової на посаду посла України в США.

"У разі призначення Україна вперше матиме у Вашингтоні посла, яку добре знають і в Адміністрації США, зокрема в Держдепі та Міністерстві фінансів, так і у МВФ. Про те, що Маркарову відправляють лише вибивати гроші з МВФ - це маячня. Важлива правда також в тому, що Маркарова буде перша в історії пані посол України в США. Це безумовні плюси.

Колишній міністр закордонних справ Костянтин Грищенко після багатьох років в міжнародній та національній політиці казав: складніше за дипломатію лише внутрішня дипломатія. Колишня і успішна міністр фінансів за визначенням не може бути поганим дипломатом. Там просто посада не дозволяє не бути дипломатом", - зазначив Д. Кулеба.