"Нафтогаз" розмістив євробонди на 600 млн євро під 7,125% і на $335 млн - під 7,375%

Все про економіку та фінанси

НАК "Нафтогаз України" розмістив п`ятирічні євробонди на 600 млн євро під 7,125% і трирічні євробонди на $335 млн під 7,375%, повідомив глава компанії Андрій Коболєв, пише "БізнесЦензор".

"Сумарний обсяг випуску перевищує $ 1 млрд", - повідомив глава НАК.

Коболєв уточнив, що кошти від розміщення облігацій "Нафтогаз" планує отримати до 19 липня.

Як зазначали в прес-службі "Нафтогазу", умови залучення коштів значно краще запропонованих інвесторами в листопаді минулого року. Євробонди розміщені на максимальну суму, узгоджену Кабінетом Міністрів, і дешевше максимальної узгодженої ставки. Єврооблігації випущені без державних гарантій.

Євробонди "Нафтогазу" придбали більше 120 інвесторів з США, Великобританії, інших країн Європи, Азії та Південної Америки. Якірними інвесторами випуску стали ЄБРР і ряд інвесторів з США.

"Залучення коштів на міжнародному ринку капіталу на вигідних умовах дозволить нам якісно підготуватися до наступної зими, закачати в підземні сховища необхідні обсяги газу. Ми були готові до розміщення в травні і вийшли на міжнародні ринки капіталу, як тільки отримали всі погодження від уряду в минулу п`ятницю ", - зауважили в НАК.

Востаннє вийти на ринок євробондів "Нафтогаз" намагався восени минулого року. Тоді компанія розраховувала зробити запозичення в доларах, орієнтир дохідності випуску становив 10,9%. Однак у результаті "Нафтогаз" вирішив відкласти розміщення, пославшись на несприятливу ринкову кон`юнктуру.

"Нафтогаз України" об`єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.