ЗМІ: не лише Трамп, але й Макрон і Конте за повернення РФ в формат G8

Все про економіку та фінанси

Пропозиція президента США Дональда Трампа повернути Росію в G7 спровокувала напружену ситуацію на саміті елітного клубу держава, повідомив британському виданню The Guardian на умовах анонімності один з дипломатів, що беруть участь в форумі, пише liga.net.

Згідно з наданою інформацією, інцидент стався під час вечері на офіційному відкритті саміту. Дональд Трамп наполягав, що для обговорення питань Ірану, КНДР і Сирії необхідна присутність Росії. За даними видання, Трампа підтримав тільки прем`єр-міністр Італії Джузеппе Конте.

"На цьому моменті обстановка почала загострюватися, якщо не сказати більше. Більшість лідерів наполягали на тому, щоб G7 залишалася спільнотою ліберальних демократій. Вони сказали Трампу, що не можна дозволити повернутися президенту Путіну, який не відповідає цій вимозі", - повідомив співрозмовник the Guardian.

Разом з тим, журналіст Washington Post Джош Рогін повідомив, що у Великій сімці "за" повернення Росії в клуб виступив не лише Конте, але й Макрон, а "проти" висловилися лідери Великобританії, Німеччини, Канади і Японії. 

"Макрон більш наполегливо просуває цю ідею в приватних розмовах. Створюється враження, що він переконує Трампа стати публічною особою цього кроку", - додав Рогін.

Нагадаємо, 21 серпня стало відомо, що з ініціативою відновлення G8 звернувся до президента Франції Еммануеля Макрона президент США Дональд Трамп.

У той же день Німеччина і Великобританія виступили проти цієї ідеї.

У МЗС РФ заявили, що обговорювати це питання можна після появи і надання Росії "конкретних пропозицій".

В ЄС заявили, що будь-яка безумовна пропозиція про повернення Росії в G7 буде "контрпродуктивною" і "ознакою слабкості".

25 серпня AFP з посиланням на дипломатичні джерела повідомило, що лідери G7 вважають, що ще "занадто рано" повертати Росію в групу.