ЗМІ: на депозиті батька Суркісів у Приватбанку - 514 млн грн, які "забули" націоналізувати

Все про економіку та фінанси

За даними Liga.net, в Приватбанку є депозит Рахміля Суркіса - батька Ігоря та Григорія Суркісів - на 514 млн грн, який мав бути примусово конвертований у капітал банку під час його акціоналізації, але цього “загадковим чином” не відбулося.

“Приват оформив примусову покупку своїх акцій за гроші Рахміля (потім їх за 1 грн викупило Міністерство фінансів), але не списав гроші з його рахунку”, - зауважує видання.

При цьому воно наводить таку цитата представника однієї зі структур, які брали участь в націоналізації Приватбанку:

“Bail-in - це сотні угод, які Фонду гарантування, який управляв банком в перші дні після націоналізації, було дуже складно їх проконтролювати, особливо, якщо врахувати, що більша частина співробітників Привату працювали і при Коломойському. Серед них були і ті, кому доручали списувати гроші під bail-in. Складно сказати, чи був це умисел, або хтось випадково забув натиснути кнопку на комп`ютері під операцію на 500 млн грн".

Як зазначається, вся сума, як і раніше, знаходиться на рахунку Рахміля Суркіса в Приватбанку.

"Вважаю, він може їх зняти в будь-який момент, - уточнив один з адвокатів держави. - Складно сказати, чому він не користується цією можливістю".

Нагадаємо, у вересні-2018 повідомлялося, що після рішень судів нижчих інстанцій у справі про вклади Суркісів Приватбанк здійснив виплати Суркісам, але вони були меншими від згаданої суми (не уточнювалося, на скільки саме), з огляду на наявність у банку певних кредитних вимог до Суркісів, у результаті чого було проведено в т.ч. зарахування однорідних зустрічних вимог.

Крім того, у Приватбанку неофіційно зазначали, що на той час він поки не отримав рішення Верховного Суду в справі №826/20239/16 за позовом "Акцент-Банку" (підконтрольний Суркісам), але ніби був готовий його виконати. У цьому випадку ціна питання була 364 млн грн (ці кошти теж потрапили під bail-in).

За даними Liga.net, після вчорашньої поразки Суркісів у Верховному Суді, Приватбанк, ймовірно, "виставить екс-клієнтам рахунок приблизно на 500 млн грн". "Меншу частину доведеться виплатити готівкою, але основне - це заново відкрився борг перед банком. Перш за все це стосується Ігоря і Григорія Суркісів", - зауважує видання з посиланням на свої джерела.