ВР з другої спроби призначила Марченка міністром фінансів замість Уманського

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада звільнила Ігоря Уманського з посади міністра фінансів. Після цього парламент з другої спроби призначив Сергія Марченка новим главою Мінфіну.

ЗМІ писали, що між Ігорем Уманським і главою уряду Денисом Шмигалем склалися досить напружені стосунки. Як зазначалося, серед передумов - перший проект змін у держбюджет, який на минулому тижні не підтримали нардепи, а також те, що І. Уманський наполягає на відставці керівників податкової та митної служб (відповідно Сергія Верланова і Максима Нефьодова). Як зауважувалося, ця ситуація може завершитися відставкою глави Мінфіну.

Колишній нардеп, а наразі - член наглядової ради “Укрзалізниці” Сергій Лещенко констатував, що “Ігор Уманський дуже невдоволений тим, як зустріли його пропозиції щодо секвестру бюджету в парламенті та що він подумує про відставку, тому що Уманський - реаліст, на відміну від багатьох” (цитата).

За даними "Чесно", С. Марченко у 2019 році балотувався до Верховної Ради 9 скликання номером 7 у списку партії "Українська Стратегія Гройсмана".

У 2018-2019 роках обіймав посаду заступника голови Адміністрації президента. З 2016 до 2018 року працював заступником міністра фінансів.

До того був експертом у Bendukidze Free Market Center та академічним директором спільної програми "KSE" та "GIZ" у 2015-2016 роках "Лідерство у державних фінансах".

На початку 2016 року очолював Координаційний центр забезпечення взаємодії з Кабінетом міністрів у Міністерстві охорони здоров’я та входив до складу колегії міністерства.

Брав участь у розробці Бюджетного кодексу, що був прийнятий у 2014 році. З 2011 року працював у Координаційному центрі з впровадження реформ при президентові України.

З 2002 року працював на різних посадах у Міністерстві фінансів, Державній фіскальній службі, Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, Секретаріаті Кабінету Міністрів.

Закінчив Академію Державної податкової служби за спеціальністю "управління державними фінансами". Кандидат економічних наук.