Мінфін скасував випуск 12-річних євробондів на $1,75 млрд

Все про економіку та фінанси

Україна прийняла рішення про скасування нового 12-річного випуску євробондів на $1,75 млрд. Про це повідомляє Bloomberg, а також говориться в розсилці британського економіста Тімоті Еша, констатує "НВ Бізнес".

Рішення про скасування випуску було прийнято на тлі останніх новин про те, що глава НБУ Яків Смолій подав у відставку.

На думку Тімоті Еша, покупці українських євробондів могли б втрачати близько 5−10% щодня. Економіст додав, що в майбутньому ці інвестори навряд чи охоче надали Україні іншу позику.

Також Еш припустив, що Україна може провести розміщення після того, як ситуація в НБУ стабілізується.

P.S.

Міністерство фінансів у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" підтвердило, що скасувало угоду з випуску нових 12-річних єврооблігацій на $1,75 млрд із можливістю викупу на $750 млн єврооблігацій із погашенням у 2021-2022 роках.

Мінфін поки що не коментує інші подробиці, відповідна інформація буде оприлюднена пізніше після узгодження з юристами.

Операцію було розпочато 1 липня. Спочатку орієнтир дохідності дорівнював 7,875%, потім він був знижений до 7,625%, згодом до 7,3-7,4%. Сумарний "новий" попит (тобто без урахування пред`явлених до викупу в рамках проведеного паралельно з новим розміщенням тендера за двома старими випусками) становив $7,5 млрд.

Однак увечері 1 липня з`явилася інформація, що глава НБУ Яків Смолій подав президенту України заяву про відставку і пояснив її систематичним політичним тиском, здійснюваним на центробанк протягом тривалого часу. "Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", - наголосив глава центробанку.