Захист Мартиненко каже, що швейцарський суд ще не розглянув його апеляцію

Все про економіку та фінанси

Колишній депутат Верховної Ради від «Народного фронту» Микола Мартиненко програв апеляцію у швейцарському суді у справі про відмивання 2,8 млн євро через швейцарську фінансову систему, повідомляє Reuters, констатує "Громадське".

Таким чином залишається у силі вирок для Мартиненка та його співучасника Павла Скаленка.

Так, Мартиненка засудили до 28 місяців позбавлення волі, з них 16 місяців — умовно. Також він повинен відшкодувати 3,8 млн франків (3,5 млн євро) владі Швейцарії. Скаленко отримав 24 місяці умовного ув`язнення та штраф.

У Швейцарії екс-депутата визнали членом злочинного угруповування, яке укладало за хабарі мільйонні контракти на закуповування ядерного обладнання у компанії, заснованій у Чехії.

Справа у Швейцарії пов’язана з українською справою щодо колишнього народного депутата та його спільників, яку вели НАБУ й САП і яка нині розглядається у Вищому антикорупційному суді.

Мартиненка обвинувачують в організації схеми з розкрадання на двох держпідприємствах: Енергоатомі та СхідГЗК. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку «Штоєрман», пов’язану з Мартиненком. Це завдало збитків державі на 17,2 млн доларів. 

P.S.

Захист Миколи Мартиненка заявляє, що інформація про програш ним апеляції в Швейцарії не відповідає дійсності, пише "Укрінформ".

«Дата розгляду «справи Мартиненка» в апеляційному суді Швейцарії ще навіть не призначена», - йдеться у повідомленні.

У прес-службі Мартиненка також процитували швейцарського адвоката Резу Вафадара: «в Швейцарії людина вважається невинною і незасудженою, доки не пройдені всі стадії швейцарської юридичної системи – апеляція та федеральний Верховний суд».

У екс-депутата кажуть, що сподіваються на позитивне для себе рішення апеляційного суду.

Як повідомляється, в апеляційному суді лише оголосили повний текст вироку суду першої інстанції, а сам розгляд досі триває.